Наполи со пресврт во вториот дел стигна до победа од 1-2 на гостувањето кај Џенова, Горан Пандев доби шанса во финишот откако мечот веќе беше ...
сите 14 | | | веќе видена

Припадниците на Движењето против уставните промени „Македонија Блокира”, како што најавија, вечерва продолжија да им доставуваат протестни писма на ...
сите 55 | | | веќе видена

Дерби пресметката помеѓу Борусија и Баерн на „Сигнал Идуна Парк" донесе многу возбуда и драма во финишот, „Милионерите" со голем пресврт стигнаа до победа од ...
сите 87 | | | веќе видена

Граѓанските активисти од иницијативата Здрава котлина денеска повторно побараа да се стопира изградбата на рудникот за бакар и злато Иловица преку мирен ...
сите 19 | | | веќе видена

Во чест на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје денеска се одржа бесплатна едукативна тура „По стапките на ослободителите“, во која граѓаните имаа ...
сите 34 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди поднесе кривична пријава против полицискиот службеник 31-годишниот С.Ф. од ...
сите 88 | | | веќе видена

Шкендија му избега за три бода на Вардар откако тие слвеа на гостувањето кај Работнички со 2-1, а скопскиот тим загуби од Шкупи со 1-0.Вардар е во криза веќе ...
сите 17 | | | веќе видена

Црвена, жолта и зелена еколошка налепница на возилата е новата мерка за аерозагадувањето која днеска ја најави заменик-министерот за животна средина и ...
сите 93 | | | веќе видена

Бугарија достави над 30 страници со забелешки на учебниците по историја во Македонија, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи ...
сите 34 | | | веќе видена

next