Уставните измени што треба да се случат се многу логични и ќе бидат објавени од собраниските комисии што ќе работат на нив по завршување на референдумот и ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски објави нов јавен повик за доставување барања за доделување финансиска поддршка на авиокомпании откако пред малку повеќе од ...
сите 27 | | | веќе видена

„Патриот е секој човек кој што тргнува прво од државните интереси, од интересите на нашиот народ којшто не прави лични калкулации, туку носи храбри одлуки“, ...
сите 9 | | | веќе видена

На летната сцена на плоштадот „Карпошово востание“ во Крива Паланка беше отворено јубилејното, десетто издание на Интернационалниот театарски фестивал ...
сите 25 | | | веќе видена

Македонските претставници во ракометната Лига на шампиони денеска ги почнуваат натпреварите во новата сезона од елитното натпреварување, Вардар му гостува на ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средбата со граѓаните на општина Берово рече дека СДСМ иако во предизборието ветуваа дека ќе донесат живот за ...
сите 252 | | | веќе видена

next