Во организација на граѓанското здружение О2, денеска во Скопје ќе се одржи трибината на тема „Деградација на животната средина – закана по националната ...
сите 28 | | | веќе видена

Голден стејт лесно, со 121:104 го победи Лос Анџелес Клиперс во првиот меч од плејофот, Сан Антонио славеше на гостувањето кај Денвер со 101:96.Почна плејофот ...
сите 44 | | | веќе видена

Мерцедес имаше перфектна трка во Кина, Луис Хамилтон мина прв низ целта пред својот тимски колега Валтери Ботас, Себастијан Фетел финишираше како трет.Најавите ...
сите 109 | | | веќе видена

Актуелните опозиционери имаат забелешки на учеството на актуелните државни функционери во кампањата за претседателските избори. Членовите на актуелната власт ...
сите 5 | | | веќе видена

Работнички и МЗТ Скопје одиграа крајно неизвесно полуфинале со две продолженија, на крајот славеа Центарци со 93:89 и се пласираа во големото финале од Купот ...
сите 94 | | | веќе видена

Марк Макез уште еднаш покажа дека му нема рамен во Тексас, Шпанецот стигна до нова пол-позиција пред Валентино Роси и Кал Крачлоу.Откако ГН на САД се пресели ...
сите 9 | | | веќе видена

Блерим Река, кандидатот за претседател изјави дека ако ја добие довербата од граѓаните тој нема намера да се пресели во претседателската вила на Водно, туку ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

Ви велам дека не заборавам, не го заборавам ниту еден човек кој сега е во затвор неправедно осуден, кој е мета на прогон и неправда и нема да престанам да се ...
сите 62 | | | веќе видена

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи ...
сите 25 | | | веќе видена

Утре со почеток од 16,30 часот на ТВ Сител ќе се оддржи третата од четирите најавени ТВ соочувања помеѓу претседателските кандидати Стево Пендаровски, Гордана ...
сите 85 | | | веќе видена

Епидемијата на морбили е резултат на падот на колективниот имунитет, поради катастрофалните политики на претходната влада и негрижата за здравјето на ...
сите 285 | | | веќе видена

На третата средба на Заедничкиот мултидисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања на Македонија и Грција, кој вчера и ...
сите 60 | | | веќе видена

next