Осудениот поранешен премиер Никола Груевски е во Унгарија, потврдуваат од МВР. Од таму соопштуваат дека информацијата е испратена до Основниот суд Скопје 1, од ...
сите 333 | | | веќе видена

Последната сезона на „Игра на престолите“ тукушто стана многу пореална - „новиот“ трејлер на Ејч-би-о потврдува дека серијалот ќе се врати во април.Во видеото ...
сите 7 | | | веќе видена

Бегалецот од правдата, поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, е во Унгарија, потврдиле претставници на унгарската амбасада во Скопје ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Република Македонија излезе со соопштение по објавениот фејсбук статус на екс премиерот Никола Груевски, дека тој е во ...
сите 154 | | | веќе видена

Групацијата „Орка холдинг" соопштува дека работи редовно и нормално ги обавува своите деловни, финансиски и тековни активности.„Продолжуваме како и до сега, да ...
сите 91 | | | веќе видена

Не знаеме дали се работи за бегство или не. Треба да го утврдиме тоа, да констатираме дека Груевски е надвор од државата, рече денеска премиерот Зоран Заев, ...
сите 127 | | | веќе видена

На фејсбук-профилот на поранешниот премиер Никола Груевски, по кого е распишана потерница заради издржување на двегодишна затворска казна, се појави порака ...
сите 154 | | | веќе видена

next