Полицијата поднесе кривична пријава против Ж.С.(29) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело предизвикување општа ...
сите 116 | | | веќе видена

Во Државната изборна комисија предадени се осум кандидатури за градоначалничкото место за град Скопје.Коце Трајановски, кандидатот на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 340 | | | веќе видена

Вчеравечер во 22.55 часот во близина на кумановското слео Черкези, помеѓу стојалиште „Карпош" и железничка станица Куманово, неколку непознати лица извршиле ...
сите 172 | | | веќе видена

Вардар е гневен новиот ценовник на Јавното претпријатие за стопанисување со станбен и деловен простор на РМ со кој државата не само што не му дава поддршка на ...
сите 56 | | | веќе видена

Министерството за одбрана реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ според кое сегашната министерка Радмила Шекеринска потрошила 5.000 евра на лешници. Во ...
сите 63 | | | веќе видена

Рускиот фудбалер Максим Максимов потпиша за Вардар но се уште нема дозвола да настапува за македонскиот шампион, Тракаи обвинува за нелегален трансфер, ФИФА го ...
сите 8 | | | веќе видена

Од ЈП Водовод и канализација-Скопје информираа дека поради технички причини и по барање на граѓаните, планираната реконструкција на водоводна мрежа ф-500мм на ...
сите 158 | | | веќе видена

Бизнисменот од Русија, Сергеј Самсоненко по само еден месеци ја преиначи одлуката и нема да се повлече од „црвено-црното" семејство по крајот на сезонатаВо ...
сите 117 | | | веќе видена

Од „зградата на светот“, пораката која ја пренесуваат владите е дека сите земји мора да работат на зајакнување на демократските институции кои ќе овозможат ...
сите 340 | | | веќе видена

Од јануари до август годинава од двата аеродрома во Република Македонија – аеродромот „Александар Велики" во Скопје и аеродромот „Св. Апостол Павле" во Охрид, ...
сите 20 | | | веќе видена

Двојниот стрелец во Скопје, Александр Кокорин признава дека е зачуден од слабата игра на Вардар на вчерашниот натпревар, напаѓачот очекувал повеќе од ...
сите 6 | | | веќе видена

next