Претседателот на државата, Стево Пендаровски на граѓаните им го честиташе Денот на независноста, 8 Септември со порака дека по годините на подеми, падови, ...
сите 268 | | | веќе видена

Во Канбера, Австралија, се одржаа протести против промена на името на Република Македонија и забраната за употреба на сонцето од Кутлеш, шеснаесеткракото ...
сите 63 | | | веќе видена

Возбудлив меч на Маракана, европскиот шампион Португалија ја доби пресметката со Србија со 4-2 и си замина од Белград со три бода.Во дербито на денот, Србија и ...
сите 80 | | | веќе видена

Хабиб Нурмагомедов ја имаше првата порба по суспензијата откако го совлада Мекгрегор, овој пат борецот од Дегестан беше доминантен над Џастин Порие кого исто ...
сите 49 | | | веќе видена

Членови на десничарски и националистички организации, членови на грчките здруженија од дијаспората, како и членови на Златна зора, меѓу кои и поранешниот ...
сите 133 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не ја исклучува можноста Камчев да ги снимал и разговорите со него. Во интервју за „Фокус” тој кажува дека Камчев пролетва побарал итна ...
сите 331 | | | веќе видена

Коалицискиот партнер во владата, Демократската унија за интеграција на Али Ахмети ја става под знак прашалник вчерашната одлука на Јавното обвинителство да ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Шарл Леклер ќе стартува од пол позиција на утрешната трка за ГН на Италија, возачот на Ферари денеска беше најбрз во квалификациите, но фановите останаа ...
сите 70 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска оцени дека и рејтинг агенциите потврдуваат дека државата запловила во мирни води и дека економијата и ...
сите 56 | | | веќе видена

Во Народната банка вчера се одржа прва заедничка средба на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска и министерката за финансии Нина Ангеловска со претставници на ...
сите 24 | | | веќе видена

Додека земјоделците мака мачат како да најдат откуп за произведеното, додека ги чекаат ветените субвенции и мерките за дополнителна помош, Зоран Заев со ...
сите 31 | | | веќе видена

По последниот пожар на Скопска Црна Гора советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје предлага при гаснење на посериозни и поголеми пожари да се вклучи и ...
сите 21 | | | веќе видена

next