Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Северна Македонија, пратеникот Артан Груби од денеска до 26 септември е во работна ...
сите 55 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во интервју за Агенција Европа, предупредува за ризиците кои ѝ се закануваат на Северна Македонија доколку ЕУ ...
сите 130 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска во Брисел ќе се сретне со високата претставничка за надворешни работи и безбедносна политика на ...
сите 293 | | | веќе видена

„Росонерите" добро се намачија на гостувањето на Бентегоди и покрај тоа што 70 минуги итраа со играч повеќе, Пјонтек со гол од пенал донесе минимална победа од ...
сите 38 | | | веќе видена

Верувам дека формирав професионален и енергичен тим, тим кој нема да прифаќа "не, тоа не може" без пред тоа да ги проба сите начини и креативни солуции, објави ...
сите 30 | | | веќе видена

Рома се радува на првиот триумф во новата сезона, вечерва „волчицата" одигра спектакуларно прво полувреме и го совлада Сасуоло со 4-2.Лоренцо Пелегрини ја ...
сите 22 | | | веќе видена

Арсенал водеше на полувреме со 0-2 на „Викариџ роуд" но Ватфорд се врати и за малку ќе го шокираше фаворитот, домаќините упатија дури 31 удар кон голот на ...
сите 33 | | | веќе видена

Еурофарм Работник се претстави во одлично светло во својот премиерен меч во Лигата на шампионите но за жал загуби во драматична завршница, Спортинг си заминува ...
сите 188 | | | веќе видена

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија Сириза, Алексис ...
сите 105 | | | веќе видена

Марк Маркез е победник во Мизано, Шпанецот триумфираше на ГН на Сан Марино откако мина прв низ целта пред Фабио Квартаро и Маверик Вињалес.Игра на мачка и ...
сите 21 | | | веќе видена

Новинар кој што го обзнани целиот случај „Рекет“, пред една недела отвори и тема дека „од УБК се украдени компромитирачки снимки на познат скопски бизнисмен со ...
сите 103 | | | веќе видена

next