Топловодната мрежа ќе биде проширена, а бргу очекувам да донесеме и одлука ДДВ-то за испорачана топлинска енергија да го намалиме од 18 на 5 порценти за ...
сите 39 | | | веќе видена

Примената на сите точки од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија се одвива многу добро, а економската соработка меѓу двете држави ...
сите 54 | | | веќе видена

Проблемот во врска со барањето на поранешниот македонски премиер Никола Груевски за азил во Унгарија е од правна, а не од политичка природа, оценува унгарскиот ...
сите 278 | | | веќе видена

Капитенот на Македонија, Горан Пандев е убеден дека тешкиот пораз од Ереван брзо ќе биде заборавен и веќе утре „црвено-жолтите" против Лихтенштајн ќе го ...
сите 32 | | | веќе видена

Според денешното издание на „Кикер", Баерн Минхен планира голема реконструкција по крајот на сезоната, „Баварците" со 200 милиони евра ќе го освежуваат ...
сите 28 | | | веќе видена

Никола Груевски не би одел во Унгарија за да го екстрадираат, тоа е дел од сценариото.Тој не е обичен бегалец од правдата, туку поранешен премиер. Тој точно се ...
сите 31 | | | веќе видена

ВАР пристигнува во Премиерлигата од следната сезона, клубовите денеска начелно постигнале договор за примена на видео технологијата и официјално ќе испратат ...
сите 35 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување на мерка притвор против ...
сите 269 | | | веќе видена

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски побарал политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, и Будимпешта нема никаква врска со ...
сите 96 | | | веќе видена

До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Арсенал одлучи да не го продолжи договорот со Арон Ремзи, па тој следното лето како слободен играч ќе ја смени средината, велшкиот фудбалер ја напушта ...
сите 17 | | | веќе видена

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека нема да биде донесена никаква одлука за рудникот „Иловица" се додека не се усогласат ставовите на сите ...
сите 22 | | | веќе видена

next