„Ѓаволите" имаа фуриозни седум минути во кои три пати ја тресеа мрежата на Шефилд јунајтед за голем кам-бек, но потклекнаа во последните мигови од мечот и ...
сите 89 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев преку својот фејсбук-профил изјави дека повторно ќе испрати барање до нивниот Парламент бугарските власти да ги објават ...
сите 73 | | | веќе видена

Крис Смолинг ја инспирираше Рома за славје против Бреша, дефанзивецот постигна гол и забележа две асистенции во триумфот од 3-1, Лацио во последните мигови ...
сите 109 | | | веќе видена

Франк Де Бур даде зајадлив коментар за херојот на Фламенго и стрелецот на двата гола со кои тимот од Рио по 38 години се радува на нова титула во Копа ...
сите 25 | | | веќе видена

Политичките лидери од регионот треба да ги обезбедат сите услови со цел младите да го прифатат и да го предводат бранот на промени во своите земји и во ...
сите 197 | | | веќе видена

Угостителите и хотелиерите од Охрид и Струга од власта бараат поедноставување на процедурите за ангажирање на келнери, готвачи, собарки... Пред две недели и ...
сите 14 | | | веќе видена

Вардар одигра 1-1 против Шкупи, црвено-црните доминираа, создадоа доволно шанси за да дадат повеќе голови, но на крајот можеа и да загубат, Шкендија со 6-1 ја ...
сите 63 | | | веќе видена

Со измените на Законот за данок на додадена вредност се укинува сметкопотврдата – документ со кој се правдаат трошоци и се користи правото на одбивка. ...
сите 32 | | | веќе видена

Не очекувам одложување на изборите, и очекувам убедлива победа на изборите. Власта е во колективна паника и е фрагментирана на десетици струи и тивки жаришта ...
сите 57 | | | веќе видена

next