Сите поранешни војници на Ослободителната народна армија (ОНА), кои се жители на општина Сарај, се ослободени од комуналните давачки на ЈКП „Сарај”, во општина ...
сите 19 | | | веќе видена

Новиот предводник на Реал Мадрид, Сантијаго Солари признава дека клубот се наоѓа во деликатен момент но додава дека во вакви ситуации се покажува правиот ...
сите 93 | | | веќе видена

Хулен Лопетеги синоќа беше разрешен од кормилото на Реал Мадрид но до сега само еден играч јавно се збогува со стратегот, Мариано Диаз му се заблагодари на ...
сите 106 | | | веќе видена

Интензивно се работи на изградбата на хидросистемот Конско кај Гевгелија, кој ќе обезбеди дополнителни количини вода за наводување на обработливите површини во ...
сите 35 | | | веќе видена

Фондацијата „Трајче Мукаетов" единаесетта година по ред додели стипендии на студенти на Фармацевтскиот и Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и ...
сите 22 | | | веќе видена

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Затуроска поднесе оставка на функцијата генерален секретар на Унијата на жени (УЖ) на ВМРО-ДПМНЕ, само неколку часа откако ...
сите 154 | | | веќе видена

Пред 4 години Министерството за надворешни работи на Македонија утврдило дека во касата на македонската амбасада во Катар нема 50 илјади долари, за што беше ...
сите 19 | | | веќе видена

Дефинирање на еднородителското семејство се очекува следната година. Во 2019 ќе се отвори Законот за семејство со цел да се интервенира во него и да се даде ...
сите 14 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо вели дека е на врвот повеќе од една декада зошто е поинаков ѕвер и ги предизвика другите фудбалери толку долго да играат на највиско ниво.33 ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, денеска имаше проштална средба со Луиза Винтон, резидентен координатор на Обединетите нации ...
сите 7 | | | веќе видена

Владата предлага до 30 јуни 2019 година да биде продолжена кризната состојба на јужната и на северната граница со цел превенирање и спречување влез и ...
сите 8 | | | веќе видена

За законите за јавно обвинителство и за кривична постапка се гласаше со двотретинско мнозинство од вкупниот број пратеници и тие беа усвоени со 84 гласа „за" ...
сите 30 | | | веќе видена

Процесот на изработка на уставните амандмани е во тек и би било шпекулација да се зборува што ќе содржат тие. Има различни размислувања, различни предлози, ...
сите 19 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство отворило предистражна постапка за тоа кога се донесени одлуките за Законот за јазици и за Преспанскиот договор во законодавниот ...
сите 43 | | | веќе видена

next