Никола Груевски е осуденик, против кого се водат и уште неколку други судски постапки за сериозни кривични дела, кажал министерот за надворешни работи Никола ...
сите 354 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на РМ, 22 ноември 2018 година (четврток), Денот на Албанската ...
сите 20 | | | веќе видена

Пребегувањето на поранешнот македонски премиер Никола Груевски во Унгарија и побараниот азил и денеска се една од топ темите во унгарските медиуми. Главните ...
сите 354 | | | веќе видена

По повод Меѓународниот ден на толеранцијата – 16 Ноември, во Кинотеката на Македонија денеска ќе биде организирана дебата на тема „Врсничко насилство (булинг) ...
сите 31 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ниту знаел, ниту учествувал во некаков план со кој што му е овозможено на Никола Груевски да избега од ...
сите 354 | | | веќе видена

Леброн Џејмс ја имаше најдобрата партија за Лос Анџелес Лејкерс, со 44 поени го предводеше својот тим до нов триумф, а успеа да се искачи и на петтата позиција ...
сите 46 | | | веќе видена

Според спрскиот весник, Груевски во Тирана бил пречекан од вработени во унгарската амбасада кои со првиот лет на „Малев“ го префрлиле во Будимпешта. Во текстот ...
сите 354 | | | веќе видена

Никола Груевски не е бугарски државјанин и никогаш не поднел документи за бугарско државјанство, соопшти бугарското Министерство за правда по информациите во ...
сите 354 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 118 | | | веќе видена

На прашања на МИА за тоа дали пребегнувањето на Никола Груевски ја става под прашање солидноста и безбедноста на надворешните граници на Европската Унија, и ...
сите 139 | | | веќе видена

next