Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска во Виена ќе учествува на состанок на Министри задолжени за европски прашања од земјите од Западен ...
сите 84 | | | веќе видена

Проектот кој го најави Министерството за Здраство за ангажирање на новодипломираните млади лекари, е проект кој ќе користи доста средства од буџетот за ...
сите 43 | | | веќе видена

Бројот на јапонските туристи во Република Северна Македонија во изминатите две години е зголемен за 30 проценти, Јапонија лани воспостави нова иницијатива за ...
сите 24 | | | веќе видена

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне се најде во центарот на вниманието по мечот со Јувентус поради непристојниот гест кога се фати за меѓуножјето и ...
сите 113 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо се врати во Мадрид на дуел со големиот ривал на Реал, Атлетико, овој пат во дрес на Јувентус.Како што и се очекуваше, Роналдо немаше топло ...
сите 81 | | | веќе видена

Диего Симеоне лудо го прослави голот на Хименез за водство против Јувентус, тренерот на Атлетико се сврте кон публиката и се фати за меѓуножјето.Атлетико се ...
сите 113 | | | веќе видена

Атлетико Мадрид со 2-0 го победи Јувентус во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, италијанскиот тим ќе има тешка задача на реваншот во ...
сите 113 | | | веќе видена

Мицкоски рипна да го брани својот шеф Никола Груевски, фрустриран од сопствената безидејност ги легитимираше дури и насилствата од 27 април и се стави во ...
сите 62 | | | веќе видена

Севиља го доби и вториот дуел со Лацио, овој пат шпанскиот тим славеше со 2-0 и со вкупни 3-0 оди во осминафиналето од Лига Европа.Севиља го почна мечот со ...
сите 17 | | | веќе видена

Даниел Квјат е изненадувањето на третиот ден од првиот тест во Барселона, возачот на Торо Росо со постигнување од 1:17.704 го забележа најбрзото време до ...
сите 50 | | | веќе видена

Француската компанија на автомобилскиот саем во Женева ќе ја претстави својата нова визија за индивидуален урбан превоз на иднината – концептот ами уан.Малиот ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп испрати писмо до премиерот Заев во кое му честита за лидерството и посветеноста и додава дека Северна Македонија е голем ...
сите 34 | | | веќе видена

next