Бегал од полицијата и фрлил ќесе со марихуана

8 копии
13 копии
2 копии

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека кај Клиника за психијатрија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, при изведување на градежни работи – вршење на ископ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од полицијата се огласија по повод несреќата во центарот во Скопје каде во отворена шахта падна скопјанец. - Завчера во 13.05 часот во СВР Скопје било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси се запали набргу откако се урнал на планина и нема индиции дека бил нападнат. Ова го објави ...
сите 430 | | | веќе видена

Меѓународниот суд на правдата (МСП) во својата одлука наведе дека „не е убеден“ оти евакуацијата на Рафа и другите израелски мерки се доволни за да се намалат ...
сите 413 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Израелскиот министер за надворешни работи Израел Кац изјави денеска дека одлучил да ја „прекине врската“ меѓу шпанската дипломатска мисија и Палестинците на ...
сите 182 | | | веќе видена

Земјата треба да го продлабочи Договорот од Преспа, бидејќи тоа им служи на националните интереси и на мирот, истакна од Парламентот, претседателот на ...
сите 308 | | | веќе видена

Министерството за култура не знае кој ги врши испитувањата дали е безбедна опожарената челична конструкција на Универзална сала. Во одговорот за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бегал од полицијата и фрлил ќесе со марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: