Никола Груевски не би одел во Унгарија за да го екстрадираат, тоа е дел од сценариото.Тој не е обичен бегалец од правдата, туку поранешен премиер. Тој точно се ...
сите 42 | | | веќе видена

ВАР пристигнува во Премиерлигата од следната сезона, клубовите денеска начелно постигнале договор за примена на видео технологијата и официјално ќе испратат ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување на мерка притвор против ...
сите 297 | | | веќе видена

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски побарал политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, и Будимпешта нема никаква врска со ...
сите 120 | | | веќе видена

До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, ...
сите 120 | | | веќе видена

Арсенал одлучи да не го продолжи договорот со Арон Ремзи, па тој следното лето како слободен играч ќе ја смени средината, велшкиот фудбалер ја напушта ...
сите 62 | | | веќе видена

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека нема да биде донесена никаква одлука за рудникот „Иловица" се додека не се усогласат ставовите на сите ...
сите 25 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција следејќи ги информациите во врска со бегството на осудениот Никола Груевски како и ...
сите 273 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет денеска преку соопштение ги осуди пропустите што резултираат со бегство на осудениот Никола Груевски.Го пренесуваме целото ...
сите 247 | | | веќе видена

Со најновите измени на Законот за финансирање на политички партии, Државната изборна комисија (ДИК) ќе биде задолжена да постапуваат во наредниот изборен ...
сите 31 | | | веќе видена

Во Владата на Република Македонија денеска, на покана на вицепремиерот и министер за одбрана Радмила Шекеринска и шефот на дипломатијата Никола Димитров, се ...
сите 42 | | | веќе видена

На почетокот на декември ќе биде одржана заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија, што ќе се совпадне со пуштањето во употреба на дел од автопатот ...
сите 58 | | | веќе видена

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата ...
сите 265 | | | веќе видена

Политичките партии треба да бидат транспарентни, не само во поглед на нивното финансирање, туку треба да ги зајакнат и своите внатрешни политички контроли, ...
сите 31 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос на прес конференција на шпанската репрезентација одговараше и на критиките поврзани со неговите настапи за кралскиот ...
сите 7 | | | веќе видена

next