Прифатено е барањето на владата, Република Македонија да биде дел од програмата на НАТО за унапредување на образованието во одбраната, пишива во писмото на ...
сите 21 | | | веќе видена

Себастијан Фетел од пол-позиција ќе ја започне утрешната трка во Сингапур, Германецот денеска на квалификациите постави нов рекорд на патеката со време од ...
сите 49 | | | веќе видена

Владата донесе декларација за заложби за слободни и фер избори, и ги поддржa основните принципи што се однесуваат на правото на секој граѓанин на Република ...
сите 87 | | | веќе видена

Енис Барди се запиша во листата на стрелците во градското дерби на Валенсија, Македонецот реагираше одлично кон финишот на првиот дел и стрелаше прецизно за ...
сите 31 | | | веќе видена

За привлекување на странски инвестиции пораншната влада за 10 години потрошила 130 милиони евра. Од нив 31 милион евра за реклани по странски медиуми, а 12,5 ...
сите 140 | | | веќе видена

next