Производителите на медицински канабис - Макканабис, апелираат до Владата и Собранието во однос на измените во законот, одобено во однос на заострување на ...
сите 19 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го обвини премиерот Зоран Заев дека на синоќешната лидерска средба дошол со план за да не се ...
сите 305 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска денес одржа прес-конференција на која говореше за синоќешната лидерска средба.Мицкоски одговори ...
сите 305 | | | веќе видена

Неспоредлив, несопирлив: икона која е повторно создадена за 21 век.Дизајниран со цел, проектиран да возбудува: Се истакнува со своите способност и карактер, а ...
сите 73 | | | веќе видена

Растот на економијата се очекува да достигне 3,5 отсто согласно со проекциите, оценува Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка, кој смета ...
сите 31 | | | веќе видена

Поранешната албанска министерка за интегaрции и поранешна пратеничка од Социјалистичкото движење за интеграција (ЛСИ), Клајда Ѓоша, изјави дека посакува ...
сите 200 | | | веќе видена

„Секоја една е вредна" е слоганот под којшто се одвива националната кампања „Гласно против гласини" поддржана од Мисијата на ОБСЕ во Скопје којашто има цел да ...
сите 19 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција одговори на обвинувањата на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој на социјалните мрежи објави дека немало договор на ...
сите 363 | | | веќе видена

Aнтонио Милошоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и еден од учесниците на вчерашните разговори, на „Фејсбук" напиша дека „договор за нов закон за обвинителство можеби ...
сите 363 | | | веќе видена

По наредба на обвинителството од Белгија утрово се упасени две лица поради перење пари и корупција при трансферот на Србинот Александар Митровиќ од Андерлехт ...
сите 21 | | | веќе видена

next