Елиф Елмас и Фенербахче настрадаа на гостувањето во Загреб, Динамо стигна до убедлив триумф од 4-1, Стефан Ристовски и Спортинг со сигурна победа од 2-0 над ...
сите 25 | | | веќе видена

Пораки на охрабрување за одговорноста и одлучноста при постигнувањето на Договорот од Преспа добил премиерот Зоран Заев на денешната средба со американскиот ...
сите 132 | | | веќе видена

Марковите кули над Прилеп претендираат од привремената да бидат ставени на Постојаната листа на светско наследство УНЕСКО, со што оваа природна реткост би била ...
сите 30 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со европратениците Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн го повторил ставот дека неговата партија ...
сите 74 | | | веќе видена

Анонимен извор открива дека дел од граде\ните работници кои работат на новиот стадион на Тотнем наутро пиеле пиво а знаеле и во текот на денот да шмркаат ...
сите 19 | | | веќе видена

Кога ПАОК игра европски натпревари тие не поминуваат без провокација за Македонија, така е и вечерва на дуелот против Челси во Лига Европа.Денеска ПАОК игра ...
сите 56 | | | веќе видена

Откако претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го соопшти партискиот став дека оставаат секој по сопствено и убедување да постапи на денот на ...
сите 127 | | | веќе видена

Евроатлантскиот интегративен процес на Република Македонија и претстојниот референдум беа во фокусот на денешната средба на заменик-министерот за надворешни ...
сите 79 | | | веќе видена

Во грчкиот Прламент има мнозинство за ратификација на Договорот од Преспа и тоа е јавно потврдено од СИРИЗА, од партијата Потами и од одредени пратеници, рече ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, се сретна во Скопје со поранешниот Генерален секретар на НАТО и поранешен министер за одбрана ...
сите 94 | | | веќе видена

Иницијативата на „Една може!" за укинување на додатни училишни трошоци за сите деца од категории на социјална загрозеност, за децата од еднородителските ...
сите 22 | | | веќе видена

next