Во пресрет на верскиот празник Водици (19.01.2019 година), сообраќајната полиција при СВР-Скопје ќе воведе посебен режим на сообраќај за одредени сообраќајници ...
сите 30 | | | веќе видена

Грчката опозициска партија Неа демократиа ја отфрли поканата за ТВ дуел меѓу лидерот Кирјакос Мицотакис и премиерот Алексис Ципрас и соопшти дека Ципрас ќе ...
сите 114 | | | веќе видена

Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ и напредокот во евроинтеграциите даваат реални резултати потврдени преку бројни економски параметри, ...
сите 41 | | | веќе видена

Писмото на Димтров до грчкото Министерство за надворешни работи, уште еднаш потврдува дека со Договорот од Преспа не само што се менува уставното име туку се ...
сите 35 | | | веќе видена

Марија Шарапова со 2-1 во сетови ја победи актуелната шампионка на Австралија Опен, Каролине Вознјацки.Марија Шарапова во голема форма го почна првиот грен ...
сите 22 | | | веќе видена

Законот за јазиците ги унапредува правата на сите немнозински заедници и не предвидува нови вработувања, а македонскиот јазик со кирилското писмо останува ...
сите 57 | | | веќе видена

Откако по дводневна расправа завчеравечер повторно доби доверба од грчкиот Парламент, следната станица за Владата на Алексис Ципрас е ратификацијата на ...
сите 347 | | | веќе видена

Органите и телата на СДСМ во текот на следната недела ќе ги анализираат сите аргументи и ќе донесат одлука во однос на барањето на опозицијата за организирање ...
сите 113 | | | веќе видена

Четири граѓански организаци, организирани во т.н. „Комитет за борба за Македонија" за в сабота најавуваат протест против Договорот од Преспа. Протестот ќе се ...
сите 2 | | | веќе видена

БМВ во средата ја претстави редизајнираната серија 7, која се истакнува пред сѐ со масивната предна маска, на која карактеристични „бубрези“ се дури 40 отсто ...
сите 17 | | | веќе видена

Леванте на нашиот Енис Барди загуби со 3-0 на гостувањето кај Барса во Копа дел Реј, но попларните „жаби" ќе се обидат на зелена маса да издејствуваат пласман ...
сите 61 | | | веќе видена

next