Собранието на Република Македонија со 70 гласа „за“, без воздржани и против попладнево го донесе Законот за зголемување на минималната плата, со кој официјално ...
сите 105 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвини дека СДСМ скрати 4,5 милиони евра за култура и тоа за заштита на културното наследство, за филмската продукција, а нема ...
сите 112 | | | веќе видена

Околу 125 милиони денари се исплатија во текот на минатата недела за субвенции за земјоделство. Најголемиот дел или околу 61 милиони денари се за субвенции за ...
сите 117 | | | веќе видена

Бојан Угреновиќ (30) од Краљево, кој лани во Охрид за Нова година го уби охриѓанецот Димитар Матиловски (27), утре треба да се појави во судот во Охрид откако ...
сите 23 | | | веќе видена

Јазикот и културниот идентитет се најважни приоритети во културната политика на новата влада и оттука во првите сто дена се отпочнати процеси за измени на ...
сите 112 | | | веќе видена

Корисниците од високата зона на ул. „Кузман Јосифовски Питу' од број 24 до број 30 во општина Аеродром утре од 10 до 14 часот ќе бидат без вода, соопшти ЈП ...
сите 158 | | | веќе видена

Специјалната обвинителка Ленче Ристоска, по завршувањето на седницата во Врховниот суд за барањето за заштита на законитоста за замрзнување на имотот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Вејн Руни се извини што возел пијан но тоа не му помогна многу, фудбалерот остана без дозволата на 24 месеци, ќе извршува 100 часа општествено корисна работа а ...
сите 25 | | | веќе видена

Вчеравечер околу 20.20 часот во Скопје, во ТЦ "Сарај" пред менувачница од страна на три непознати лица, од кои едно вооружено со автоматска пушка, а другото со ...
сите 172 | | | веќе видена

next