Арсенал одлучи да не го продолжи договорот со Арон Ремзи, па тој следното лето како слободен играч ќе ја смени средината, велшкиот фудбалер ја напушта ...
сите 38 | | | веќе видена

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека нема да биде донесена никаква одлука за рудникот „Иловица" се додека не се усогласат ставовите на сите ...
сите 26 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција следејќи ги информациите во врска со бегството на осудениот Никола Груевски како и ...
сите 286 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет денеска преку соопштение ги осуди пропустите што резултираат со бегство на осудениот Никола Груевски.Го пренесуваме целото ...
сите 62 | | | веќе видена

Со најновите измени на Законот за финансирање на политички партии, Државната изборна комисија (ДИК) ќе биде задолжена да постапуваат во наредниот изборен ...
сите 16 | | | веќе видена

Во Владата на Република Македонија денеска, на покана на вицепремиерот и министер за одбрана Радмила Шекеринска и шефот на дипломатијата Никола Димитров, се ...
сите 28 | | | веќе видена

На почетокот на декември ќе биде одржана заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија, што ќе се совпадне со пуштањето во употреба на дел од автопатот ...
сите 84 | | | веќе видена

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата ...
сите 378 | | | веќе видена

Политичките партии треба да бидат транспарентни, не само во поглед на нивното финансирање, туку треба да ги зајакнат и своите внатрешни политички контроли, ...
сите 16 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос на прес конференција на шпанската репрезентација одговараше и на критиките поврзани со неговите настапи за кралскиот ...
сите 14 | | | веќе видена

Никола Груевски е осуденик, против кого се водат и уште неколку други судски постапки за сериозни кривични дела, кажал министерот за надворешни работи Никола ...
сите 378 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на РМ, 22 ноември 2018 година (четврток), Денот на Албанската ...
сите 84 | | | веќе видена

Пребегувањето на поранешнот македонски премиер Никола Груевски во Унгарија и побараниот азил и денеска се една од топ темите во унгарските медиуми. Главните ...
сите 378 | | | веќе видена

По повод Меѓународниот ден на толеранцијата – 16 Ноември, во Кинотеката на Македонија денеска ќе биде организирана дебата на тема „Врсничко насилство (булинг) ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ниту знаел, ниту учествувал во некаков план со кој што му е овозможено на Никола Груевски да избега од ...
сите 220 | | | веќе видена

next