Министерството за одбрана реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ според кое сегашната министерка Радмила Шекеринска потрошила 5.000 евра на лешници. Во ...
сите 87 | | | веќе видена

Рускиот фудбалер Максим Максимов потпиша за Вардар но се уште нема дозвола да настапува за македонскиот шампион, Тракаи обвинува за нелегален трансфер, ФИФА го ...
сите 16 | | | веќе видена

Од ЈП Водовод и канализација-Скопје информираа дека поради технички причини и по барање на граѓаните, планираната реконструкција на водоводна мрежа ф-500мм на ...
сите 154 | | | веќе видена

Бизнисменот од Русија, Сергеј Самсоненко по само еден месеци ја преиначи одлуката и нема да се повлече од „црвено-црното" семејство по крајот на сезонатаВо ...
сите 59 | | | веќе видена

Од „зградата на светот“, пораката која ја пренесуваат владите е дека сите земји мора да работат на зајакнување на демократските институции кои ќе овозможат ...
сите 311 | | | веќе видена

Од јануари до август годинава од двата аеродрома во Република Македонија – аеродромот „Александар Велики" во Скопје и аеродромот „Св. Апостол Павле" во Охрид, ...
сите 58 | | | веќе видена

Двојниот стрелец во Скопје, Александр Кокорин признава дека е зачуден од слабата игра на Вардар на вчерашниот натпревар, напаѓачот очекувал повеќе од ...
сите 6 | | | веќе видена

На дневен ред на денешното продолжение на 12. Собраниска седница се законите за минимална плата, стечајците и за радиодифузната такса. Пратениците ќе ...
сите 193 | | | веќе видена

Европската Унија е информирана дека Владата го усвои предлог-законот за употреба на јазиците и дека планира да го достави до Собранието, изјави за Мета Маја ...
сите 243 | | | веќе видена

СДСМ преку иницијативата за ревизија на договорите за доделување на државно земјоделско земјиште, се пресметува со земјоделците кои не се под нивна контрола. ...
сите 56 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го објави извештајот за работата во последните шест месеци. Извештајот во текот на денот треба да му биде ...
сите 53 | | | веќе видена

Набавки на лешници и фрлање пари за вработување на партиските послушници, наместо подигнување на стандардот на вработените во одбраната и брзиот влез во НАТО ...
сите 87 | | | веќе видена

next