Шеснаесет илјади и 600 граѓани веќе ги добија средствата од мерката МојДДВ. На нивните сметки државата префрли околу 21 милион денари.Ова го соопшти денеска ...
сите 94 | | | веќе видена

„Ако се залагаме за членство во НАТО, неопходно е прво да се донесе законот за одбрана кој е клучен за нашето членство и кој е ставен на дневен ред во ...
сите 86 | | | веќе видена

Четиринаесетгодишната Ива Ангеловска од Скопје е една од десетте млади автори наградени на конкурсот на Европските денови на културното наследство, насловен ...
сите 10 | | | веќе видена

Оле Гунар Солшер се закача со Манчестер Сити пред големото дерби, вели дека во негово време ретко играл против градскиот ривал бидејќи не биле на исто ниво. ...
сите 76 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ бара најитно извинување за навредите и етикетирањата од типот фашисти упатени кон партијата од страна на владиниот заменик министер Оливер ...
сите 11 | | | веќе видена

Работниот појадок што во понеделник го организира Грција во Брисел со шефовите на дипломатиите на земјите членки на унијата и на Северна Македонија и Албанија ...
сите 302 | | | веќе видена

Македонските земјоделци честопати немаат информации за тоа кои култури најдобро успеваат во одредени региони што е еден од главните предуслови за зголемување ...
сите 27 | | | веќе видена

„Кориере дело Спорт" и понатаму инсистира дека нима ништо лошо во насловна страна на вчерашното издание, весникот возврати на обвинувањата и порача дека речиси ...
сите 8 | | | веќе видена

„Сините" добија зелено светло да пазарт во зимскиот преоден рок откако Судот за спортска арбитража им ја прифати жалбата и ја преполови казната која ја изрече ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска, во рамки на еднодневната работна посета на Германија, учествуваше на конференцијата „Балкански дијалози“ и говореше на ...
сите 312 | | | веќе видена

Интер подготвува нов договор за напаѓачот Лаутаро Мартинез со огромна откупна клаузула. Лаутаро Мартинез игра одлична сезона, со Лукаку формираа страшен ...
сите 73 | | | веќе видена

Вчера маж бил каснат од куче скитник во центарот на Скопје.„Вчера во 15.10 часот во полициската станица Центар, М.Т.(44) од Скопје пријавил дека на улица „Кеј ...
сите 216 | | | веќе видена

Бугарските историчари со терминот „заедничка историја“ што е содржан во Договорот за добрососедство сакаат дапромовираат некаква политичка концепција и некаква ...
сите 12 | | | веќе видена

next