Скопјани вчеравечер беа сведоци на несекојдневен музички спектакл за кој веруваме уште долго време ќе се зборува… На Скопје му се случи Брајан Адамс . Во ...
сите 15 | | | веќе видена

На неодамна објавената листа со номинираните музички фестивали, EXIT повторно се најде во категоријата „Најдобар голем фестивал“, и тоа откако споменатата ...
сите 10 | | | веќе видена

Славниот рокер Роберт Плант ја изненадил јавноста со изјавата за најпопуларната песна на “Led Zeppelin” – “Stairway to Heaven”, велејќи дека иако отсекогаш ѝ ...
сите 4 | | | веќе видена

„Џокер“ стана најпрофитабилниот филм на сите времиња базиран на стрип, заработувајќи повеќе од 950 милиони долари на глобално ниво. Филмот зборува за тоа на ...
сите 8 | | | веќе видена

Во новата емисија “Ѕвездите на Гранд“ која ќе се емитува оваа сабота, ќе дојде до сериозен вербален конфликт помеѓу Неда Украден и Јелена Карлеуша, судејќи по ...
сите 10 | | | веќе видена

Норвешкиот панк-бенд „Свартламон хардкор“ остана запометен по претходните обработки на детските песни „Дедо Мразе“, „Заклео се бумбар“, но и партизанската ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамки на 21-то издание на фестивалот Таксират, од 28 до 30 ноември во Младински културен центар во Скопје ќе се одржи шестата ПИН Музичка конференција. На ...
сите 6 | | | веќе видена

Целиот процес има четири чекори (последниот нормално ауто-тјун) кои не бараат многу повеќе потези од тоа. Најкомплицираниот чекор веројатно е текстот, ама па ...
сите 2 | | | веќе видена