„Горе или доле“ е насловот на новата песна на Панчо и Андреј или двоецот ДНК. Станува збор за моќна композиција, односно клупска и радио ’френдли’ тема со ...
сите 8 | | | веќе видена

Вокалистот Мартин Иванов и клавијатуристот Никола Николовски веќе подолго време настапуваат низ Македонија под името „Бревис“ опишувајќи се себеси како „бенд ...
сите 6 | | | веќе видена

За ова момче допрва ќе слушне и Македонија, а особено Балканот. Станува збор за младиот и талентиран пејач Давид Михајлов кој веќе ја сними својата прва песна ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска (19 јуни), во Јавна соба, со почеток од 21 часот, ќе се одржи промоција на новиот албум и спот на Чалгија саунд систем, насловен „Тихувај“. Евентот на ...
| | веќе видена