Неверојатната приказна доаѓа од Њујорк, а станува збор за Трејси Парк, која заедно со сопругот имала само едно дете. Пред 10 години, Трејси и нејзиниот сопруг ...
сите 15 | | | веќе видена

Публиката која синоќа дојде да ја гледа Неда Арнериќ присуствуваше не само на една театарска претстава, туку и на еден емотивен чин кој предизвика солзи во ...
сите 7 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил објави информација дека луѓето добиваат дијабетес од претерано конзумирање на животинско потекло, а поради тоа наиде ...
сите 16 | | | веќе видена

Во почетокот на осумдесетите години за мекиот еротски филм “Емануела“ се бараша карта повеќе по кината ширум Југославија. Филмот во кој во улагата на Емануела ...
сите 2 | | | веќе видена

Никол Шерцингер ја покани екипата на „Architectural Digest“ во својот дом во Лос Анџелес. 41-годишната пејачка ги покажува стилски уредените соби од куќата со ...
сите 2 | | | веќе видена

Младата пејачка скоро секојднево нè изненадува на Инстаграм со модните комбинации. Анастасија Ражнатовиќ со своите фанови споделува детали од приватниот живот ...
сите 6 | | | веќе видена

Српската пејачка некогаш беше симбол за убавина, а сега сите коментираат дека целосно си го изменила ликот со пластичните операции. Станува збор за ...
сите 24 | | | веќе видена

 Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона од „Твоето лице звучи познато“. Даниел Кајмакоски се појави на сцената со мини ...
сите 33 | | | веќе видена

Една од најочекуваните свадби на годината ќе се случи на 19 октомври во Мајорка (Шпанија), а после 14 години во брак ќе запловат Рафаел Надал (33) и неговата ...
сите 3 | | | веќе видена

Според некои традиционални сфаќања, новороденото бебе не се изнесува од дома 40 дена, а потоа му се пее молитва во црква кога ќе биде подготвено за ...
сите 9 | | | веќе видена

Најголемата ѕвезда во поранешна Југославија Здравко Чолиќ открива дека во седумдесеттите години имал понуда да се пресели во Германија и таму да гради кариера. ...
сите 4 | | | веќе видена

Анастасија Ражњатовиќ, на воодушевување на сите, се повеќе се опушта, како на сцената и на интервјуата, така и во приватноста. Иако никогаш не ја преминува ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако е во шестиот месец од бременоста пејачката Сека Алексиќ вчера имаше свој настап во ноќен клуб во Белград, а како што неодамна изјави за медиумите ќе ...
сите 14 | | | веќе видена

next