Со одлука на Европската радиодифузна унија (ЕБУ) Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, организаторите ...
сите 10 | | | прочитана: 2561 | веќе видена

Како што не информираат организаторите, и оваа година традиционално ќе се оддржи познатата и се популарна манифестација “Штипска пастрмајлијада”. Оваа година ...
сите 11 | | | прочитана: 1496 | веќе видена

Џеј Зи ја предводеше листата на магазинот Форбс со највисоко платени хип-хоп уметници. Според публикацијата, само минатата година заработил 78,5 милиони ...
сите 15 | | | прочитана: 892 | веќе видена

На речиси две недели пред објавувањето на новиот албум „Dionysus“, култните Dead Can Dance со своите обожаватели и јавноста споделија една од песните кои ќе се ...
сите 12 | | | прочитана: 483 | веќе видена

 Кортни Хадвин е девојчето кое од аудиција влезе директно во финалните натпревари, поради тоа што судиите го оценија нејзиниот талент достоен за златното ...
сите 4 | | | прочитана: 419 | веќе видена

Славниот британски пејач, Елтон Џон, располага со огромни финансиски средства, но кога се во прашање неговите деца, доста се труди да ги научи за вредноста на ...
сите 2 | | | веќе видена

По двегодишна пауза, легендата Том Вејтс со нова музичка изведба, овој пат како тандемски гостин на Марк Рибо во нивната „кавер“ верзија на италијанската ...
| | веќе видена