Алесандра Амбросио (38) е една од најубавите манекенки на светот, пред две години ги напушти “ангелите на Викторија Сикрет“ и со тоа автоматски се ...
сите 8 | | | прочитана: 706 | веќе видена

 Денес речиси и да не постои позната личност која нема барем една тетоважа. Но, во последно време изгледа како да се шири трендот за истетовирано лице. Не ...
сите 8 | | | прочитана: 622 | веќе видена

Кон крај на февруари Србија ќе прогласи победник за Беовизија и така ќе одреди кој ќе го брани знамето на Србија на најголмото натпреварување во Европа. Меѓу ...
сите 4 | | | прочитана: 453 | веќе видена

Непознато лице преку Фејсбук профил со името на шоуменот и актер Игор Џамбазов барало донации од граѓани, пишуваат на фан страницата на социјалната мрежа на ...
сите 4 | | | прочитана: 414 | веќе видена

Ким реши да покаже каков е погледот од нејзината бања, а патем, го откри и декорот што го одбрала. На видеото не се гледа надвор од бањата,преку специјалната ...
сите 2 | | | прочитана: 357 | веќе видена

Им порачал на сите да не одбегнуваат лекарски прегледи и отворено раскажал како тој ја доживува својата борба.Глумецот Мустафа Надаревиќ (76) открил дека ...
сите 7 | | | прочитана: 305 | веќе видена

Блејк Лајвли и нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс се фатени од папараците додека биле на опуштена прошетка. Актерката која е позната по високите потпетици, а ...
сите 3 | | | прочитана: 212 | веќе видена

 Елен и Порша се мултимилонерки кои живеат во еден вид на „меур“. Губат контакт со реалноста и се многу ексцентрични. Ова е трач кој може да се чуе и види ...
сите 3 | | | веќе видена

Против Сергеј Трифуновиќ ќе биде поднесена прекршочна пријава поради удесот кој го предизвикал на Нов Белград. Тој предизвикал сообраќајна незгода кога со ...
сите 2 | | | веќе видена

 Канје Вест во последниот период е многу побожен и изгледа како да се „препороди“, но иако има доза хуманост во него, сепак начинот на кој ја спроведува е ...
сите 2 | | | веќе видена

Ромелу Лукаку одлучи да објави фотографија од својата спална. Како што може да се забележи од фотографијата тоа е огромна спална, преголема дури и за голем ...
сите 5 | | | веќе видена

 Бијонсе е една од најпрепознатливите личности на земјата денес. Речиси не постои човек кој нема слушнато за неа. Како најзначајна личност во нејзиниот живот, ...
сите 2 | | | веќе видена

next