На денешната редовна прес-конференција, министерот за здравство Филипче изјави дека отворена е нова веб-страница со цел полесен пристап за граѓаните до сите ...
сите 697 | | | прочитана: 83762 | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | прочитана: 32633 | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 247 | | | прочитана: 25343 | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | прочитана: 19055 | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | прочитана: 18765 | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
сите 246 | | | прочитана: 9438 | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информира дека лицата кои се во изолација ќе се следат преку мобилна апликација која во ...
сите 85 | | | прочитана: 8303 | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | прочитана: 8054 | веќе видена

Во време на епидемијата со корона вирус гледаме и процес кој неможете да го видите во другите европски држави, а тоа е отворен напад од страна на министерот за ...
сите 117 | | | прочитана: 6829 | веќе видена

Со уредбите што завчера и денеска ги донесе Владата за директна помош и поддршка на економијата државата спасува работни места. Тоа се мерки што ги помагаат ...
сите 291 | | | прочитана: 6413 | веќе видена

Министерството за финансии излезе со три сценарија за тоа колкава ќе биде дупката на буџетот годинава од кризата предизвикана од корона вирусот. Според првите ...
сите 50 | | | прочитана: 6401 | веќе видена

Угостителите и хотелиерите кои беа први на удар од корона-кризата се жалат дека мерките за државна помош за месеците април и мај за нив не се доволни затоа што ...
сите 268 | | | прочитана: 5313 | веќе видена

Соработката на Министерството за одбрана и Армијата со Министерството за здравство и Град Скопје денес резултираше со целосно поставување на армиската мобилна ...
сите 75 | | | прочитана: 3471 | веќе видена

Без греење и без топла вода на минусни температури. Вака една жителка од Радовиш со своето 5-годишно детенце ја поминале првата ноќ во карантин на Попова ...
сите 119 | | | прочитана: 3285 | веќе видена

Талески на Фејсбук пишува дека пресудата за Транспортер која е донесена од Кривичниот суд во Скопје нема да ја коментира, но заради ВИСТИНАТА за која судот не ...
сите 54 | | | прочитана: 2882 | веќе видена

Еден месец откако се утврди дека поранешната директорка на кожната клиника Нина Цаца Билјановска е позитивна на коронавирус, обвинителството уште брои кого се ...
сите 19 | | | прочитана: 2823 | веќе видена

next