Актуелната Влада треба да почне да покажува со дела дека е навистина за „европска Македонија“. Со тоа што ќе почне со промени во своите редови. Дури и патот до ...
сите 15 | | | прочитана: 810 | веќе видена

Работна група составена од експерти до септември треба да даде предлог, како ќе се одвива процесот на децентрализација на општините, којшто подолг период е ...
сите 14 | | | прочитана: 799 | веќе видена

„Западот продолжува со својата безобразна политика за вовлекување на овој регион во НАТО, притоа целосно игнорирајќи ги луѓето во овие земји, како и лекциите ...
сите 31 | | | прочитана: 783 | веќе видена

Дали видеонадзорот во градинките е уште еден луксуз на родителите или реална потреба на современото живеење, е прашањето кое последниов период се наметнува во ...
сите 2 | | | прочитана: 770 | веќе видена

Амди Бајрам, Филип Петровски и Самка Ибраимоски се тројцата јандидати кои самостојно ќе се вклучат во трката на претседателските избори на пролет и од вчера ...
сите 39 | | | прочитана: 759 | веќе видена

Денеска во Охрид го имав задоволството заеднички да разговараме со актуелниот и цврсто верувам, идниот Претседател на Република Македонија. На Македонија и ...
сите 35 | | | прочитана: 735 | веќе видена

Потенцирајќи ја повторно својата општествено одговорна мисија и стратегија да биде долгорочен партнер на заедницата и на оние на кои најмногу им е потребна ...
сите 43 | | | прочитана: 726 | веќе видена

Владина делегација предводена од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присуствуваше на Комеморативна седница во Општина ...
сите 46 | | | прочитана: 700 | веќе видена

Започна пријавувањето за планинарскиот марш кој на планината Голак на 24 февруари 2019 ќе се одржи во Делчево по повод одбележувањето на 75-годишнината од ...
сите 5 | | | прочитана: 690 | веќе видена

Заводот и Музеј-Битола со грант од Балканската музејска мрежа изработи 14 аудио снимки со нарација на македонски и англиски јазик и 14 видео снимки со ...
сите 5 | | | прочитана: 687 | веќе видена

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 2 | | | прочитана: 687 | веќе видена

Зелената градина за покривот на Градскиот трговски центар ги разочара архитектите како стручна јавност, а незадоволни се и скопјани кои од градоначалникот на ...
сите 26 | | | прочитана: 673 | веќе видена

Грчкиот парламент му го симна пратреничкиот имунитет на членот на „Златна Зора“, Константинос Барбарусис, кој минатиот јуни во законодавниот дом повика на ...
сите 8 | | | прочитана: 661 | веќе видена

next