Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ, што е отворен до 19 февруари. Тој смета дека ќе ...
сите 35 | | | прочитана: 1440 | веќе видена

– Известувачот за нацрт законот за ратификација на Протоколот за членство во НАТО, пратеникот од СИРИЗА, Никос Тоскас, во неговиот говор, исто како и вчера за ...
сите 7 | | | прочитана: 1373 | веќе видена

Александар Василевски – Нинџа е контраверзен лик кој предизвика внимание во јавноста, но тој е човек, кој како никој пред него јавно зборувал за настаните од ...
сите 54 | | | прочитана: 1336 | веќе видена

Следете ВО ЖИВО: Изјава на министерот Филипче за состојбата со повредените патници (Во живо) Изјава на министерот Филипче за состојбата со повредените патници ...
сите 21 | | | прочитана: 1294 | веќе видена

Понекогаш кучињата знаат да бидат многу бучни кога лаат и да го вознемируваат мирот на оние околу нив. Француското гратче Фукјер го имаше овој проблем, но ...
сите 27 | | | прочитана: 1279 | веќе видена

Мали капацитети со големи амбиции. На македонскиот пазар недостигаат хотелски синџири од светски бренд. Исклучок е Скопје каде состојбата последните години е ...
сите 2 | | | прочитана: 1270 | веќе видена

Турција инсистира на употребата на името "Македонија", иако е активиран Преспанскиот договор и Скопје ги информираше Обединетите нации дека сега земјата-членка ...
сите 2 | | | прочитана: 1254 | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рухани ги обвини Израел и САД дека стојат зад самоубиствен бомбашки напад во четвртокот во југоисточниот дел на Иран во кој загинаа ...
сите 32 | | | прочитана: 1249 | веќе видена

„Глетката беше морничава. Мирисот на свежата крв ми заплискуваше во носот, но немав време да размислувам за моите чувства. Во тој момент го молев Господ да ми ...
сите 42 | | | прочитана: 1227 | веќе видена

Придобивките од дрвјата за урбаниот екосистем и квалитет на воздухот можат да се зголемат со систематско планирање на зелениот простор. Дизајнирањето на ...
сите 7 | | | прочитана: 1210 | веќе видена

Директорот на болницата „8-ми септември“ вечерва по изјавата на градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари рече дека нема информации дека бројката на загинати ...
сите 22 | | | прочитана: 1194 | веќе видена

Претседавачот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик му изрази сочувство на македонскиот претседател, Ѓорге Иванов поради тешката ...
сите 18 | | | прочитана: 1181 | веќе видена

Унгарската влада го одбила американското барање да се откаже од рускиот гас и покрај упорните настојувања на државниот секретар на САД, Мајк Помпео да ги ...
сите 34 | | | прочитана: 1149 | веќе видена

Македонија тагува. Голем непребол во срцата на оние кои ги загубија најблиските во трагедијата кај село Ласкарци. Втор ден на жалост. На местото на несреќата ...
сите 42 | | | прочитана: 1143 | веќе видена

Во Македонска Каменица синоќа се одржа традиционалната “Ловечка вечер” која собра над 300 гости од Македонска Каменица и регионот. Како што информираа ...
сите 6 | | | прочитана: 1139 | веќе видена

next