Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 24 часа

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | прочитана: 22994 | веќе видена

Поранешниот германски тенисер и тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, изјави дека победата на Саша Зверев е добра за младите играчи, но и дека Србинот се уште ...
сите 181 | | | прочитана: 12208 | веќе видена

Шефицата на дипломатијата на Европска Унија, Федерика Могерини најави дека министрите за надворешни работи на следниот состанок на Советот на ЕУ во декември ќе ...
сите 129 | | | прочитана: 8774 | веќе видена

Пратениците од унгарската опозициска Демократска коалиција истакнаа плакат со ликот на избеганиот Никола Груевски на еден од прозорците на својот парламент, со ...
сите 70 | | | прочитана: 6135 | веќе видена

Сепак, овој пат се појавила во помалку непримерно издание. Широки сиви панталони ги носела на колковите, а над нив „ѕиркал“ поприлично видлива долна ...
сите 29 | | | прочитана: 2742 | веќе видена

Трет пат во Скопје се одржува фестивалот КРИК за критичка култура, кој во отвореното Студио 1 го најавија Ирена Гешоска, Артан Садику и Елена Вељановска. ...
сите 13 | | | прочитана: 2171 | веќе видена

Скандал го тресе кралското семејство. Имено, како што пренесуваат медиумите, Меган Маркл и принцот Хари одлучиле да ја напуштат Кенсингтонската палата, бидејќи ...
сите 34 | | | прочитана: 1826 | веќе видена

Скопје, 19. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози на места со остатоци од кашест снег по коловозите. – ...
сите 55 | | | прочитана: 1805 | веќе видена

Враќањето на политичката стабилност и напредокот во решавањето на спорот за името со Грција конкретно ги зголеми шансите за отворање на преговорите за ...
сите 46 | | | прочитана: 1760 | веќе видена

Женскиот младински хор при Младински културен центар во Скопје уште еднаш ја покажа својата класа, освојувајќи го првото место на силниот меѓународен акапела ...
сите 14 | | | прочитана: 1378 | веќе видена

Министерот за култура Асаф Адеми ги повикува сите кои имаат сугестии или жалби за конкурсот за Годишната програма во културата за 2019 година, преку директен ...
сите 20 | | | прочитана: 1265 | веќе видена

Македонскиот Хип Хоп артист Слаткаристика од неодамна стана почесен 18 -ти член на Здружениото за канабис и зелени политики „Билка“, по тој повод викендов во ...
сите 10 | | | прочитана: 1231 | веќе видена

"Google Earth" снимил делови од подводен ѕид кој се простира по дното на Тихиот и Атлантскиот океан и ја окружува нашата планета. Истражувачите тврдат дека ...
сите 8 | | | прочитана: 1114 | веќе видена

Со буџетот за следната година е предвидено зголемување платите на вработените во администрацијата за пет проценти, ќе има и нови вработувања, но тие секако ќе ...
сите 120 | | | прочитана: 1080 | веќе видена

Опаѓањето на косата и ќелавоста се јавуваат најчесто кај машката популација, особено после третата деценија од животот. Иако, овој естетски проблем се поврзува ...
сите 15 | | | прочитана: 1041 | веќе видена

Во Тенерифе по силна бура во која огромни бранови уриваат балкони на згради кои се наоѓаат на крајбрежјето медиумите јавуваат за 39 евакуирани станари. Нема ...
сите 16 | | | прочитана: 962 | веќе видена

Властите во Гватемала ги повикаа жителите на осум општини да се евакуираат кон безбедни подрачја по интензивирање на активноста на вулканот Фуего. Вулканот е ...
сите 15 | | | прочитана: 929 | веќе видена

next