Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 13 часа

Дваесет наслови од 38 пријавени ја поминаа првата селекција за наградата „Роман на годината“ што ја доделува Фондацијата за унапредување и промоција на ...
сите 13 | | | прочитана: 1763 | веќе видена

За новиот филм од франшизата за Бонд, „Нема време за умирање“ се прогнозираше дека ќе биде најисплатливиот Бонд-филм на сите времиња. Продолжението, кое воедно ...
сите 13 | | | прочитана: 1274 | веќе видена

Вооружени разбојници од Хонг Конг украле стотици ролни тоалетна хартија во вредност од околу 130 американски долари рано утрово, каде поради коронавирусот ...
сите 8 | | | прочитана: 453 | веќе видена

Младите од Велес денеска учествуваа на програмската трибина Агенда – Млади 20-24, на која дебатираа на тема „Младинска невработеност“ во организација на СДММ. ...
сите 23 | | | прочитана: 446 | веќе видена

-Реализацијата на капиталните инвестиции за минатата година беше објавена и изнесува 78 проценти, но таму не се вклучени големите капитални проекти што се ...
сите 19 | | | прочитана: 407 | веќе видена

Корисничко – енергетскиот центар на ЕВН од Гевгелија, утрово потврди дека поради неопходни работи за осовременување на електро мрежата,денеска од 10 до 17 ...
сите 36 | | | прочитана: 343 | веќе видена

Независниот академски синдикат во отворено писмо до премиерот Оливер Спасовски го изразува незадоволството од нерешениот проблем со исплатата на ветените 10 ...
сите 57 | | | прочитана: 325 | веќе видена

„По распуштањето на деветтиот парламентарен состав во историјата на Македонија, би сакала да го поздравам постигнатиот прогрес во минатите три години.“My ...
сите 16 | | | прочитана: 218 | веќе видена

Најмалку 22 лица, меѓу кои и 14 деца, загинаа во напад во село во северозападен Камерун, соопштија Обединетите нации. Неколку жртви биле запалени живи, јави ...
сите 17 | | | прочитана: 210 | веќе видена

ЈСП конечно во употреба го пушти билетот за едно возење кој може да се купи директно во секој автобус или во билетарниците на ЈСП. Одлуката беше донесена лани ...
сите 23 | | | прочитана: 198 | веќе видена

Одлична реализација на Проектот за подобрување на општински услуги-МСИП, особено во изградбата на локалната патна инфраструктура, каде во текот на изминатите 6 ...
сите 19 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан вчера во обраќањето на нацијата порача дека Будимпешта научила дека не мора да ѝ се допадне на „уморната бриселска елита“, ...
сите 20 | | | веќе видена

next