Вистина

Социјалдемократскиот сојуз креира хаос и беззаконие во државата и во институциите. За Социјалдемократскиот сојуз не се важи ниту право, ниту закон, ниту пак ги ...
сите 18 | | | веќе видена

СДС на секаков начин се обидува да го исцица и последниот денар на граѓаните. Последната информација која ги вознемири граѓаните е дека со најавената ...
сите 65 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со тим од партијата вчера беше во посета на мавровско-реканскиот крај и регионот на Центар Жупа, каде срдечно ...
сите 56 | | | веќе видена

Пензионерите на 1-ви септември нема да добијат 2.100 денари покачување! Тоа можат сами да си го видат на своите сметки. Тоа што ќе го направи владата на СДС ...
сите 355 | | | веќе видена

25.000 евра годишно граѓаните на Македонија ќе го плаќаат српскиот естраден менаџер Зоран Башановиќ. Ни помалку ни повеќе туку 25.000 евра. Толку чинат ...
сите 51 | | | веќе видена

Зоран Заев – тежок криминалец, два пати аболициран. Еднаш за криминал од 8 милиони евра за „Глобал“ од страна на Бранко Црвенковски. Втор пат за случајот ...
сите 112 | | | веќе видена

Новинарот Милка Смилевска која работи за балканската верзија на телевизијата „Ал Џазеира“ синоќа на твитер со крајни вулгарности ги нападна сите корисници на ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера имаше богата работна агенда- оствари посета на повеќе населени места од мавровско-реканскиот крај и регионот ...
сите 56 | | | веќе видена

Членовите на Државната Изборна Комисија на синоќешната доцнежна седница го вратија на доработка списокот испратен од Заводот за статистика кој треба да послужи ...
сите 52 | | | веќе видена

Во Тетово во 10 часот денеска е забележано енормно загадување од 225 мг/м3 иако максималната граница е 50 мг/м3. Тетово не памети вака големо загадување во ...
сите 144 | | | веќе видена

Граѓаните на општина Аеродром се се` позагрижени поради Националната стратегија која ја предложи Владата на СДСМ и Министерството за труд и социјална политика, ...
сите 45 | | | веќе видена

Илјадници граѓани и вчеравечер, присуствуваа на големата летна забава „Супер Скопје“. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, генералниот секретар на ...
сите 31 | | | веќе видена

Пејачката Наташа Малинкова како што и самата напиша сеуште напорно вежба за на плажа. Таа објави фотографија од теретана каде што ги покажа стомачните мускули, ...
сите 4 | | | веќе видена

Скандалозно е мешањето на Владата на СДСМ во синдикалното организирање во Република Маледонија. СДСМ преку министерката Мила Царовска направи класичен упад во ...
сите 69 | | | веќе видена

next