Вистина

Се уште остана неразјаснето зошто водителката Марија Килибарда повеќе не е дел од шоуто ТЛЗП, но од друга страна јасно е зошто младата и атрактивна водителка Нина Сеничар го зазеде нејзиното место. Уште од стартот на третата сезона на шоуто Нина се снајде одлично во својата улога, па дури и не се чувствува отсуството на Килибарда. На својот Инстаграм Нина обожава да провоцира, особено со разголени фотографии кои го откриваат нејзиното згодно тело. Нина како модел во 2007 година работеше во Милано, а тогаш беше и во врска со Ерос Рамазоти, а пак во 2012 година живееше во Лос Анџелес. Погледнете дел од нејзините жешки фотографии:
сите 7 | | | веќе видена

Откако една жена е фатена како спие на работа го насмеа светот бидејќи на неа и се случи несекојдневна ситуација. Според видеото оваа жена била толку многу уморна што не ни успеала да остане будна и заспала на нејзиното работно место во една продавница во Америка каде и работи. Во еден момент од видеото се гледа како жената потонува во длабок сон, а веднаш следниот миг се случи следново. Извор: Прес24.мк
сите 3 | | | веќе видена

Аздисаноста на активистите на СДСМ и опиеноста од приграбената власт ги зема првите жртви. Имено во неделата вечерта нешто пред полноќ 48 годишен полицаец од Свети Николе, бил брутално претепан и влечен по земја од 100-тина активисти на СДСМ на паркингот пред неговата зграда додека неговиот малолетен син плачел и молел да го остават и да не го тепаат. Активистите на СДСМ пред очите на неговиот малолетен син надвор и сопругата и другото дете во станот му се заканувале дека ќе ги убијат и дека сите ќе умрат, а неговиот автомобил бил целосно демолиран. Неизвесноста и маките низ кои поминал овој 48 годишен човек, неговите две малолтени деца и сопругата, поради активистите на СДСМ слушнете ги во видеото во прилог, кое е извадок од емисијата „Бумбар“ на ТВ Нова. 17 Октомври 2017 12:32 – Господине Орде од понеделник ќе те нема ќе видиш што ќе ти се случи , била заканата од активистите на СДСМ до Орде Цветановски, жртвата на бандитите на СДСМ. – Фрлаа по џамовите по ролетните со секакви предмети, влегуваа ...
сите 14 | | | веќе видена

Иако од мали нозе не учат дека сета храна мора добро да ја измиеме пред јадење или готвење, не е секогаш така. Некои продукти не треба да се мијат, а некои мора. Овие 3 продукти не треба да ги миете никогаш: Јајца Лушпата од јајцето често содржи посебен заштитен слој со кој јајцето се заштитува од бактерии. Водата ја уништува таа обвивка. Тестенини Врвните готвачи велат дека миењето на тестенините треба да биде противзаконско затоа што на тој начин се измива скробот кој подоцна е неопходен за соединување со сосот за нив. Варените тестенини може да се стават во вода само ако се предвидени за салата или вок. Печурки Печурките добро апсорбираат вода, па не е добра идеја да се мијат, или да се потопуваат во вода – ќе изгубат на еластичност и ќе станат подложни на расипување. Ако се навистина валкани брзо поминете ги под вода и избришете ги со хартија. Инаку, земјата од печурките се отстранува со четка. Овие 5 продукти мора секогаш да ги миете: Овошје и зеленчук со кора што се јаде Иако наизглед чисто и сјајно, ...
сите 4 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Рома, Франческо Тоти смета дека играчот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, е фаворит за наградата на ФИФА за најдобар фудбалер во 2017 година. Другите номинирани се аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси и Бразилецот Нејмар, кои до неодамна беа соиграчи во Барселона, пред Нејмар да се пресели во Пари Сен Жермен во летниот преоден рок. -Станува збор за три вонземјани во фудбалот. Отсекогаш сме се почитувале на теренот и пошироко. Но, мислам дека Роналдо е пред другите. Тој имаше неверојатна сезона и ги постигна сите голови со најпрестижните тимови, изјави 41-годишниот Тоти, кој моментално работи како директор во неговиот клуб Рома. Светската фудбалска асоцијација на 23 октомври на свеченост во „Лондон Паладиум“ ќе го прогласи најдобриот фудбалер за 2017 година. извор:курир
сите 98 | | | веќе видена

Денот на Македонската револуционерна борба 23 Октомври – понеделник, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика. Од Министерството на граѓаните на Република Македонија им го честитаат Денот на Македонската револуционерна борба. извор:курир
сите 154 | | | веќе видена

Познато е дека пејачката Дара Бубамара е голем обожавател на луксузни автомобили, но и на брзо возење. Пејачката речиси секојдневно им дава лош пример на своите следбеници на социјалните мрежи со тоа што додека вози се снима со мобилниот, а истото го направи деновиве и додека го возеше својот татко кој го седна на предно седиште. Човекот за да биде посигурен и да ги испочитува правилата го врза и сигурносниот појас, но тоа не го направи неговата ќерка. „Желен татко“, гласи еден од коментарите за видеото, од следбеник кој очигледно се сожали на стариот човек. A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on Oct 16, 2017 at 5:31am PDT
сите 7 | | | веќе видена

Најверојатно досега повеќе пати сте слушнале дека вагиналниот оргазам е далеку поинтензивен од клиторичниот, па затоа се обидувате да ја доведете својата партнерка до врвно задоволство на тој начин. Истражувањата кои се прават на оваа тема најчесто погрешно им го поставуваат прашањето на припадничките на понежниот пол, наведувајќи ги да изберат помеѓу една од понудените опции. Сепак, вистината е некаде помеѓу. Во суштина она што многумина го забораваат е дека за совршен секс е потребна двојна стимулација, односно стимулација на вагината, а воедно и на клиторисот. Студијата на секс експертот, Никол Праус, го потврдува токму ова тврдење. На испитаничките им била дадена можност да избираат помеѓу три опции и тоа, вагинален, клиторичен и две во едно оргазам. Дури 64 проценти од нив ја избрале две во едно опцијата, што значи дека две третини доживуваат климакс благодарение на комбинација од клиторична и вагинална стимулација. Затоа мажи, следниот пат кога ќе се најдете во креветот со вашата партнерка потрудете се ...
сите 18 | | | веќе видена

Иако мажите обожуваат секс во секоја смисла, постојат одредени пози кои ќе ги возбудат повеќе отколку што замислуваат, а се благодарение на игрите во кои доминира нивното его. Истражувањето покажа дека жените најмногу се возбудуваат со текот на предиграта, а омилена поза за постигнување оргазам е популарната мисионерска, затоа што тогаш се чувствуваат најстраствено. Секс под туш Секој маж бара изговор за да види мокро женско тело, посебно ако може да го допира. Повикајте го во туш кабината и дозволете му да ве допира во исто време додека водата нежно ве масира по кожата. Ако имате огледало во купатилото, слободно гледајте се во него. Неговата самодоверба ќе биде посилна кога ќе види дека одлично ви оди. Орален секс Ова не е некоја поза, но секако може да послужи. Ако мажот покажува интерес да го разбудите со орален секс, и немате ништо против, исполнете му ја фантазијата и подигнете му го егото. Ќе се почувствува неодоливо. Напредна мисионерска поза Иако постојат многу варијации на темата, машкото его го ...
сите 13 | | | веќе видена

Убавата ќерка на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, се впушти во манекенските води и тоа за новата колекција на Inverno Caldo , бренд кој нуди облека од крзно и кожа. Анастасија на социјалните мрежи објави галерија фотографии од провотивниот материјал за колекцијата каде изглед како светски модел. Наместо да стане пејачка како што сите очекуваа, Анастасија изненади со ваквиот потег кој мора да признаеме дека го изведе одлично.
сите 18 | | | веќе видена

Напад со нож, запален автомобил, пукање со огнено оружје се случија за само 24 часа по завршување на изборниот ден. Ова е животот кој го ветуваше СДС. Хаосот и незаконието продолжуваат и по изборите. Нападот со нож врз претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски од страна на лица блиски до СДС е обид за политичко замолчување, кое не смее да остане неказнето. Надлежните институции треба веднаш да реагираат и да го расветлат целиот случај во најбрз можен рок, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. -Физички напад врз политички опонент е напад врз демократијата, слободната мисла и правната држава и како таков мора да биде санкциониран. Запален автомобил на симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче само неколку часа по завршувањето на изборите. Аздисаноста на криминалните структури блиски до СДС по изборите не запира, од медиумите видовме фотографии како двајца активисти на партијата се сликале со пиштоли пред штабот на партијата во Бутел. Според информациите објавени во медиумите активистите на СДС во Бутел во ...
сите 26 | | | веќе видена

Четириесет и осум граѓани на денот на локалните избори поднеле приговори до Државната изборна комисија (ДИК) бидејќи ги немало во Избирачкиот список и не можеле да гласаат. Иако ДИК постапила по овие приговори, граѓаните нема да можат да гласаат ниту во вториот круг од локалните избори имајќи предвид дека Избирачкиот список е веќе заклучен. Еден гласач се жалел дека го немало во изводот од Избирачкиот список, а го имало при електронската проверка преку веб алатката на ДИК. Приговори до ДИК од политичките партии и групи граѓани за првиот круг од локалните избори до претпладнево не се пристигнати, информираат од Комисијата. Вообичаено тие се поднесуваат пред истекот на рокот, во случајов до 19 односно до 24 часот денеска. Во однос на заштитата на избирачкото право на граѓаните, претседателот на ДИК Александар Чичаковски во саботното интервју за МИА рече дека во Изборниот законик постои одредена неконзистентност во однос на ова право. Тоа, како што посочи тој, се констатира и во извештајот на ОБСЕ/ОДИХР од ...
сите 511 | | | веќе видена

Доколку имате желба да откривате нови места, Вануату е секако една од идеалните дестинации. За ова место не ви е потребна виза, туку “само” двесте илјади долари, со кои е можно и официјално да купите вануатско државјанство. Оваа не толку позната држава е сместена во јужниот дел на Тихиот океан, а позната е по своите убави плажи, стара култура, оддалечени брегови и одлични места за нуркање. Вануату се состои од вкупно 83 острови, од кои 65 се ненаселени, а најблискиот контитент – Австралија, е оддалечен 1750 километри. Архипелагот има вулканско потекло и на него владее тропска клима, па доколку купите вануатско државјанство, ќе имате можност девет месеци да уживате во убавото и топло време. Она што е додатна занимливост кај купувањето државјанство е фактот дека не морате да плаќате со пари ниту кредитни картички, туку Вануату прифаќа и плаќање со најпознатата криптовалута на светот – Биткоин. Државјанството ќе ви овозможи патување без виза во 113 земји ширум светот, а ќе уживате и во ниските даноци на ...
сите 3 | | | веќе видена

Згодната Злата Аранѓеловиќ, најмалата ќерка на Зорица Брунцлик на својот Инстаграм профил поставила најпровокативна фотографија до сега, која и тоа како привлекла внимание. Позирала во мокра маичка, а во прв план се нејзините извајани стомачни. На фотографијата се забележуваат и нејзините тетоважи, додека во уста има цигара, а коментарите од посилниот пол само се нижат.
сите 8 | | | веќе видена

Натпреварите Искра – Дечиќ (4:1) од Првата лига и Отрант Олимпик – Челик (6:1) од Втората лига во Црна Гора се под истрага на надлежните органи на УЕФА поради сомневање околу регуларноста. Комплетната документација од Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), федерацијата во Црна Гора ја предаде на надлежните државни органи, полицијата и судовите. Двата натпревара од тековната сезона се означени како сомнителни. Ова не е прв пат натпревар во Црна Гора да биде доведен под сомнение за месетење резултат. Минатата сезона повеќе натпревари беа под истрага, но немаше конкретни резултати. Во март 2015 година во полициска акција „Тип“ беа уапсени пет фудбалери кои беа осомничени дека местеле натпревари и за себе или за други лица прибавиле 75 илјади евра. И тогаш истрагата не даде резултати и фудбалерите беа ослободени. извор:курир
сите 19 | | | веќе видена

Од почетокот на наредната недела се очекува зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање. Минималната температура во понеделник ќе се движи од 4 до 12, а дневната од 15 до 23 степени. До недела времето ќе се задржи стабилно суво и топло со позитивни утрински температури Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и ќе се движат до 28 степени. извор:курир
сите 339 | | | веќе видена

Ѓумбирот се користи во лекувањето на најсериозните болести, но и како помош во справувањето со низа различни тегоби и проблеми. Ѓумбирот се повеќе се третира како лек, а не како зачин, благодарение на научните студии кои ги докажуваат неговите лековити својства. Имено, истражувањата покажуваат дека соединението шогаол, што се наоѓа во него, е десет илјади пати поефикасно од медицинскиот третман на малигните клетки. Ѓумбирот е едно од најмоќните растенија во светот. Бројни научни студии покажуваат дека оваа билка има антиоксидативни и антивоспалителни дејства, како и голем број други лековити својства. Неодамнешните истражувања покажуваат дека моќта на ѓумбир се гледа и во тоа што може да го спречи и да се излекува ракот. Лековитите својства на ѓумбирот произлегуваат од едно специјално соединение што го содржи наречено шогаол, кое е составено од 17 јаглеродни атоми. Според најновите научни истражувања, шогаолот е десет илјади пати поефикасен од хемотерапијата. Покрај тоа што е вистински „убиец” на малигните ...
сите 2 | | | веќе видена

Таа важеше за една од најдобрите кошаркарки во Македонија. Многумина велат: најдобрата и најубавата. Со лице што ве тера да не го симнете погледот, шарм и убавина која зрачи од него, по малку буцкаста, а сепак доволно згодна и сексапилна, Едина Муса кошаркарката ја има(ше) во малиот прст. И кога сите и предвидуваа блескава интернационална кариера… Наеднаш, речиси преку ноќ, убавата Едина реши да ја остави кошарката. Или поточно да го смени спортот! И тоа со не толку атрактивниот, барем не во масовни размери, фитнес- боди билдинг!? По малку чудно, по малку шокантно и изненадувачки, но сепак… Реалноста беше таа! Теретаната ќе и стане секојдневие многу повеќе од претходно, а килограмите ќе се топат паралено со дефинирањето на мускулната маса, па ионака згодното тело, Едина ќе го претвори во ултразгодно тело-вретено. Така видно ослабена, ќе ја промени и бојата на косата, па костенливата кошаркарка ќе стане русокоса атлета! Трпеливата работа, упорноста, бројните откажувања од слатките задоволства… и ред други ...
сите 10 | | | веќе видена

Ќерката на познатиот музичар Драган Којиќ Кеба, Наташа веќе подолго време живее во Америка. Својот живот го прилагодила на тамошното поднебје и се чини дека ужива во секој ден. Еден од ритуалите на кои таа е верна е јога на плажа. Моментот во кој се препуштила на убавините на оваа древна метода го овековечила со фотографија. Но наместо сите да и се восхитуваат на изгледот, нејзе и се смеат. Наташа со помош на фотошоп сакала да го обликува своето тело, но малку се занела, па струкот и е претенок, а планината и морето искривени.
сите 11 | | | веќе видена

Мажите добро ја знаат разликата меѓу „обичниот“ секс и водењето љубов, па затоа кон некои жени се однесуваат како со секс играчки, додека за други имаат целосна почит. Логично, нивното однесување во креветот зависи од емоциите, колку и да мислевте дека тоа е својствено само за жените. Кога би ги прашале во што е разликата, веројатно првите одговори ќе бидат следниве: 1. Опуштеност Мажот кој вистински сака и кој не може да си го замисли животот без вас, во сексот секогаш е опуштен и спонтан. Баш затоа што времето поминато со вас му изгледа како најприродната работа во светот. 2. Долготрајни бакнежи Мажите најчесто не се за многу бакнежи, освен ако не се заљубени, затоа што ги сметаат за интимен чин. Ако ве бакнува страсно и долго по целото тело и лице, дефинитивно станува збор за водење љубов. 3. Исполнување на вашите желби Мажот кој искрено ве сака се труди да ја задоволи секоја ваша желба, вклучувајќи ги и сексуалните. Себичноста е првата работа по која можете да заклучите дали некој е со вас само заради ...
сите 17 | | | веќе видена

next