Вистина

Министерството за внатрешни работи вчера информираше дека полициски службеник, кој не бил работно ангажиран, ноќта по завршување на изборниот ден го нарушил ...
сите 18 | | | веќе видена

Пристигнувањето на Јелена Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“ и оваа недела привлече големо внимание, со оглед на тоа дека пејачката го променила имиџот. Јелена ...
сите 37 | | | веќе видена

За струмичката модна блогерка и скорашна девојка на кумановецот Дарко Спејко, Љупка Митрова, денот не смее да започне без провокација. Па така, нејзините ...
сите 6 | | | веќе видена

Со фотографија пред Спомен куќата за Тоше Проески во Крушево каде позира облечена во бела симболична маичка и црно здолниште, пејачката Елена Ристеска откина ...
сите 27 | | | веќе видена

Адријана Алачки веќе подолго време има своја емисија „Вкусот на традицијата“ во која може да видите и научите многу традиционални македонски рецепти. Адријана ...
сите 3 | | | веќе видена

Зоран Василевски, алиас Зоки – Фаци, фаца која сите добро ја знааат. Барем оние од скопската шминка, или како веќе се вика… Постојано е во тренд, иако најчесто ...
сите 3 | | | веќе видена

Поминаа десет години откако нашата голема музичка ѕвезда Тоше Проески повеќе не е со нас. По повод денот кога тој си замина, неговата пријателка, актерката ...
сите 16 | | | веќе видена

(ФБ статус на Илчо Захариев) Почитувани сограѓани, победив во првиот круг на градоначалничките избори во Штип! Им се заблагодарувам на сите мои соработници и ...
сите 7 | | | веќе видена

next