Вистина

Дерби дуелот од 5.коло од ракометната Лига на шампионите утре ќе се одигра во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Вардар и Барселона. Натпреварот е од висок ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска е последниот ден од изборната кампања за претстојните локални избори. Во изминативе 20-тина денови водевме позитивна кампања. Ја промовиравме нашата ...
сите 26 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ и претседател на Владата, Зоран Заев, очигледно исплашен од изборниот пораз во недела вчера во наплив на нервоза брутално ги навреди граѓаните ...
сите 7 | | | веќе видена

Паѓаат во вода и последните очајни обиди на СДС со лаги и манипулации да се обиде да добие поен плус кај гласачите. Се што е направено е превземено согласно ...
сите 22 | | | веќе видена

Вчера видовме најгрубо кршење на демократските принципи кога кандидат за советник од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ е приведен во ПС Кочани и му се ...
сите 3 | | | веќе видена

Не се залудно едни од најубавите жени во светот и манекенки кои во 36-та година и понатаму држат водечки позиции во светската мода. Адриана Лима и Алесандра ...
сите 4 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е водена од мислата за успешна и просперитетна Република Македонија. Работата во корист на граѓаните е наша обврска и должност, затоа веднаш по ...
сите 48 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на општина Неготино од ВМРО-ДПМНЕ, Златко Пенков денеска ги повика граѓаните на таа општина в недела масовно да излезат на гласање ...
сите 36 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Град Скопје, Коце Трајановски денеска ја побара поддршката од скопјани за неговиот трет мандат. Осврнувајќи се на ...
сите 22 | | | веќе видена

Верни е куче од расата алабаи, туркменистанска подраса од средноазискиот овчар, и туку што се приклучило на растечката “глутница” во Кремљ. Преслаткото кученце ...
сите 69 | | | веќе видена

Секс – табу или не, најчесто нешто без кое не можеме. Како звучат Марфиевите закони врзани за сексот прочитајте подолу. И ако не сте знаеле – Сексот е една од ...
сите 7 | | | веќе видена

СДС ги излажа пензионерите. СДС им го укина покачувањето на пензионерите. Пензионерите се извисени и станаа жртви на погубните политики на Зоран Заев и СДС. ...
сите 12 | | | веќе видена

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ се повеќе го сака Инстаграм, а на тоа веројатно ја навлече нејзината ќерка Анастасија која остана уште кога оди во тоалет тоа да го ...
сите 29 | | | веќе видена

Изборите претставуваат празник на демократијата и можност граѓаните со својот глас да ја креираат својата иднина. Вие знаете дека овие избори се повеќе од ...
сите 42 | | | веќе видена

next