Вистина

На 13-ти октомври беше светскиот ден без градник или „No Bra Day“, кампања покрената на социјалните мрежи, наменета да ја разбуди и крене свеста на луѓето за ...
сите 7 | | | веќе видена

Синоќа во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на светската рок-сцена Стинг одржа концерт за паметење, во рамки на неговата светска турнеја ...
сите 15 | | | веќе видена

Велат дека жената не се прашува за години, но нашата позната водителка Лила Филиповска не го крие тоа, туку со гордост го истакнува. „ Ги сакам моите години, ...
сите 9 | | | веќе видена

Како што пренесува српскиот портал B92, за 100 дена, новата влада на нашиот северен сосед реализирала 7 договори со странски компании кои ќе отворат нови 2.778 ...
сите 13 | | | веќе видена

Денешниот изборен ден во Општина Карпош почна бурно и со неправилности. Околу 10:30 часот на изборното место број 2645 забележан е обид на таканаречен бугарски ...
сите 62 | | | веќе видена

На едно избирачко место во општина Аеродром имало прекин во гласањето, откако еден гласач кому му биле дадени четири гласачки ливчиња, а кога ги ставал во ...
сите 116 | | | веќе видена

Пејачката Северина Који, според пишувањата на хрватските медиуми повторно посетила пластичен хирург. Овој пат Северина наводно ги зголемила јаболчниците со ...
сите 5 | | | веќе видена

Мелита Ракичевиќ никако не престанува да провоцира на социјалните мрежи. Откако завршија фотосесиите по бикини на кои ги покажуваше бујните облини, сега Мелита ...
сите 7 | | | веќе видена

Фудбалерите на Барселона синоќа првпат допатуваа во Мадрид по одржувањето на референдумот за независоност на Каталонија на 1 октомври, за натпревар со екиптата ...
сите 3 | | | веќе видена

next