Вистина

Британската принцеза Кејт Мидлтон се појавила на приемот по повод Светскиот ден на менталното здравје во друштво на сопругот Вилијам и неговиот брат Хари. ...
сите 7 | | | веќе видена

Новата ера, значи нова надеж за граѓаните. Новата ера носи раст и развој, сигурност и стабилност за сите граѓани на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ има ...
сите 106 | | | веќе видена

Поминаа 6 дена откако се објави дека нема учебници во голем број на основни училишта низ државата, а министерството за образование и владата немаат одговор за ...
сите 10 | | | веќе видена

Дедото кој ја потегна Радмила шеќеринска за коса доби 4-годишна затворска казна. Панче Ангелов, обвинет дека ја потегнал за коса Радмила Шекеринска, тогаш ...
сите 22 | | | веќе видена

Наспроти предизборните популистички ветувања дека работниците ќе добијат зголемена септемвриска минимална плата, фактичката состојба покажува дека Владата ...
сите 23 | | | веќе видена

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов денеска избега од потпишувањето на „Платформата за чист воздух“, откако неговиот обид за ...
сите 34 | | | веќе видена

Граѓаните на Општина Зелениково заслужуваат да живеат во општина која претставува пристојно место за живот, која подеднакво ќе ја посакуваат староседелците и ...
сите 46 | | | веќе видена

Граѓаните на Општина Дебарца заслужуваат да живеат во модерна и убава општина во која ќе бидат задоволени сите нивни потреби, изјави денеска кандидатот за ...
сите 3 | | | веќе видена

Заедно со Вас, граѓаните на Општина Демир Хисар изодевме многу важна етапа од долгиот и макотрпен пат кон создавањето успешна, просперитетна и развиена ...
сите 49 | | | веќе видена

Да се биде градоначалник на Општина Илинден е голема чест и вистинска привилегија, но истовремено и голема одговорност и предизвик. И покрај многубројните ...
сите 38 | | | веќе видена

Заокружете број 13. Заедно да продолжиме напред. Кон реализација на нови проекти, за нови дела, за посилна Преспа. Гласајте за посилна Преспа: заради 27-те ...
сите 48 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на општина Ново Село, во моментот во нашата општина се случува невидена опсада од страна на полициски инспектори во цивил, придружувани од ...
сите 2 | | | веќе видена

Сандра Африка е една од најатрактивните пејачки. Таа била фатена како ужива на една црногорска плажа. Сандра се соблекла во бикини и почнала да ги покажува ...
сите 3 | | | веќе видена

СДС ги приватизираше во матна и криминална транзиција претпријатијата кои беа синоним за Градот Скопје. Скопски пазар, топлификација и многу други. Таквата ...
сите 8 | | | веќе видена

next