Амбасадата на САД во Македонија денеска изрази загриженост поради големата загаденост на воздухот во Скопје и во земјава, пренесе Мета . Во својата објава на ...
сите 116 | | | веќе видена

Иако бојкотот на наставата беше најавен за 20 декември, некои од родителите уште денеска одлучија своите деца да не ги пратат на училиште поради загадениот ...
сите 47 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател на ВМРО-ДПМНЕ во процесот на собирање потписи да не користат никакви форми на притисок, заплашување, закани, уцени, измами и ...
сите 256 | | | веќе видена

Утре на почетокот на парламентарната седница ќе се констатираат оставките на двајца пратеници од мнозинството, Васко Ковачевски и Стево Пендаровски. Ковачевски ...
сите 60 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО ДПМНЕ и денеска протестираше пред Министерството за правда, за притворените за настаните на 27 април во Собранието. На денешниот протест пред ...
сите 268 | | | веќе видена

Македонија и Бугарија ќе докажат дека членството на земјите од Западен Балкан е од придобивка и за ЕУ. Ваков е заклучокот од средбата што ја остварија ...
сите 164 | | | веќе видена

На земјоделците кои годишно ќе продадат производи до еден милион денари, што е околу 16 илјади евра, ќе им биде вратен персоналниот данок. Од Министерството за ...
сите 37 | | | веќе видена

Голманот на македонскиот ракометен клуб Вардар, Апард Штербик, е прогласен за најдобар ракометар на светот за 2017 година од страна на специјализираниот ...
сите 71 | | | веќе видена

Тренерот на Вардар кој го предводеше македонски првак до пехарот во Лигата на шампионите, трофејот во СЕХА лигата и титулите во домашниот шампионат и Купот ...
сите 88 | | | веќе видена

Ќе се финализираат активностите за возобновување на Светиклиментовиот универзитет на Плаошник. Министерот за култура Роберт Алаѓозовски на претставувањето на ...
| | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против двајца директори на основно и на средно училиште поради злоупотреба на службената положба. Секторот за внатрешни ...
сите 130 | | | веќе видена

Со згрозеност ја слушнавме веста за физичкиот напад од страна на роднина врз наставничка во Батинци. Овој настан е капка во веќе прелеана чаша, реагираат од ...
сите 78 | | | веќе видена

Меѓународниот фестивал на филмската монтажа „Синематик“ ќе биде отворен утре, 14 декември, во 20 часот во киното „Милениум“. Фестивалот ќе биде отворен со ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако го одбила, Селма тврди дека бесниот Вајнштајн и рекол: "Ќе те убијам, немој да мислиш дека не можам да го направам тоа". На низата од познати и помалку ...
сите 13 | | | веќе видена

Најпопуларните пејачи од македонската поп-естрада, деновиве, обединети во студиото „Алшар“ на Ивица Јанкуловски, решија во пресрет на Бадник и Божиќ да нè ...
сите 18 | | | веќе видена

Филмскиот гигант The Walt Disney Company објави дека се спогодил да го купи сиот имот од гигантот од филмскиот и телевизискиот бизнис и индустријата за ...
сите 6 | | | веќе видена

Новиот остров формиран при вулканска ерупција во оддалечениот дел од Пацификот, пред 3 години, може да понуди увид во тоа како се развивал животот на Марс, ...
сите 9 | | | веќе видена

Хаос владее на улиците во грчката престолнина Атина, предизвикан од генералниот штрајк на кој повикаа синдикатите против економските мерки и реформите во ...
сите 25 | | | веќе видена

Постои многу брза надворешна политика за миграциските текови во Европа. Вака, премиерот на Бугарија Бојко Борисов го оцени актуелниот спор во Европската унија ...
сите 5 | | | веќе видена

РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

РамПаРаРам е стихот кој последнава година најчесто го слушаме. Во кола, по дома, на ТВ, од фрижидер, во комшии, на пиво, во диско, насекаде... А 15 декември е ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 20:30:00 , 15 Дек, 2017 до 23:59:00 , 15 Дек, 2017
 • купете билети овде
 • Superhiks
 • 604 доаѓаат, 1536 можеби
 • Станете за чист воздух!

  Протестот не е организиран од политичка партија, организиран е од граѓани... организиран е од тебе, од мене, од твоите деца, од вашите родители, од сите нас ...
 • Влада на Република Македонија, Skopje
 • 12:00:00 , 16 Дек, 2017 до 14:00:00 , 16 Дек, 2017
 • Aleksandar Delcevski
 • 3607 доаѓаат, 4636 можеби
 • Skopje Vinyl Convention 2017

  Плочата е повторно во мода! Избришете ја прашината од старите плочи во подрум и дојдете на првата винил конвенција во Македонија! Работилници, перформанси, ...
 • МКЦ, Skopje
 • 12:00:00 , 16 Дек, 2017 до 18:00:00 , 16 Дек, 2017
 • Skopje Vinyl Convention - Centrala
 • 437 доаѓаат, 806 можеби
 • Игор Џамбазов и Гуру Харе

  Спектакуларен настап на Игор Џамбазов и Гуру Харе во ПИВНИЦА СТАР ГРАД на 16 (декември) ќе се дружиме со легендите и ќе го дегустираме најдоброто крафт пиво ...
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 16 Дек, 2017 до 01:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 160 доаѓаат, 874 можеби
 • Протест против труење на кучињата и мачките на Град Скопје

  Настанот е пријавен во полициска станица како протестен марш со траење од 13:00 до 17:00 часот. Збирна/појдовна точка ќе биде Собрание на РМ, а ќе се оди кон ...
 • Assembly of the Republic of Macedonia, Skopje
 • 13:00:00 , 17 Дек, 2017 до 16:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Anastasija Tochevska
 • 2529 доаѓаат, 3693 можеби
 • Прв Новогодишен Базар

  Честитка ве поканува на Првиот Новогодишен Базар, кој ќе се одржи на 17ти декември (недела) во хотел Континентал, Кристална Сала. На Новогодишниот Базар, ќе ...
 • Hotel Continental - Skopje, Nairobi
 • 09:00:00 , 17 Дек, 2017 до 17:00:00 , 17 Дек, 2017
 • Cestitka
 • 229 доаѓаат, 765 можеби
 • #БојкотирамНастава

  Мерните станици низ Скопје веќе две недели покажуваат оргомна загаденост на воздухот. За важноста на справување со загадувањето, како најголем и најопасен ...
 • Skopje
 • 09:00:00 , 20 Дек, 2017 до 21:00:00 , 20 Дек, 2017
 • Jovana Nanovski
 • 1104 доаѓаат, 2939 можеби
 • Курс по јапонски јазик (почетен степен)

  Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје организира курс по јапонски јазик (почетен степен) за сите заинтересирани. Покрај изучувањето на јазикот, ...


  На 14 Декември