Вистина

Гласачките места се отворени во 7 часот утрото и гласањето ќе трае до 19 часот. На ден пред изборите се гласа во 13 казнено-поравни установи каде право на глас ...
сите 259 | | | веќе видена

Само два дена пред десет годишнината од смртта на Тоше Проески, хрватскиот пејач, Тони Цетински реши да сподели искрена порака до својот другар и соработник. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пејачката Злата Петровиќ тврди дека директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ, сосема „одлепил“ кога таа своевремено одбила да се омажи за него! Фолкерка во својата ...
сите 30 | | | веќе видена

Познатата српска пејачка се почесто ја шокира јавноста со однесување, кое не никако не се совпаѓа и најмалку не и прилега на мајка на два сина и лице со ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи Антонио Милошоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ повторно стана татко. Неговата сопруга на свет ја донесе девојче. „Симона ...
сите 11 | | | веќе видена

Водечките луѓе на „Гранд продукција“ по низата натегања, одлагања, разговори и преговори… конечно успеаја да постигнат договор со радиодифузерите кое трбаше ...
сите 10 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 1 октомври. Денеска е Покров на Пресвета Богородица. Настанот што го слави Црквата денес се случил ...
сите 33 | | | веќе видена

Македонија е можеби мала земја, ама со голем потенцијал. Имаме многу нешта, па така и убавина на претек. Голем број млади македонки се убави, згодни, ...
| | веќе видена

Откако сите нè разнежи со емотивната аудиција на бугарскиот „ Х фактор “, 22-годишниот гевгеличанец Стојанчо Бучков го совлада и предизвикот на шесте ...
сите 7 | | | веќе видена

Телевизиското кулинарско шоу „Брза кујна“, каде готвачите Марк и Никола подготвуаат јадења за 20 минути, по донесени намирници од страна на натпреварувачите, ...
сите 3 | | | веќе видена

next