Минатиот месец на добро познатата патека на Водно се одржа уште едно издание на меѓународниот ридско-брзински натпревар, каде покрај домашните и странските ...
сите 4 | | | веќе видена

Компанијата „Alfa Romeo“  последниве години постојано се обидува да им се приближи на престижните произведувачи како „BMW“, „Mercedes“ и „Audi“, но тоа баш и ...
сите 13 | | | веќе видена

Американскиот мотоциклист Бо Лејн, имаше огромна доза на среќа што мина речиси неповреден при пад од мотор, откако се удри во заштитен ѕид со брзина од дури ...
сите 6 | | | веќе видена

Ланча стратос е една од најголемите икони на рели Групата Б, а со само 492 произведени „цивилни“ примероци, можноста да се поседува е исклучително ...
сите 2 | | | веќе видена

Аукциската куќа Сотеби ја проценила вредноста на „поршето“ на 20 милиони долари( 17,94 милиони евра“. И покрај огромната цена легендарното прво произведено ...
сите 4 | | | веќе видена

Стереотипите честопати се стереотипи со причина, а се чини дека стереотипот дека возачите на брзи автомобили најчесто добиваат казни е потполно точен. ...
сите 6 | | | веќе видена

Мини го прослави производството на своето 10-милионито возило од раѓањето на компанијата пред 60 години.Марката го прослави овој специјален момент во фабриката ...
| | веќе видена

Возачот излегува од колоната, но никој не му свири и не го навредува. Возачот низ сообраќајниот метеж на Лос Анџелес се пробива елегантно и со стил. Кога треба ...
сите 4 | | | веќе видена

next