Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата на утрешната трка за Големата награда на Емилија Ромања. Актулниот светски првак, во квалификациите, зад себе ги ...
сите 152 | | | веќе видена

Светската автомобилистичка федерација (ФИА) пред втората трка од Ф1 шампионатот, Емилија-Ромања ГП во Имола објави „објаснувања“ за придржување на границите на ...
сите 53 | | | веќе видена

Во дербито на БиХ, Сараево го пречекува Борац во натпревар кој може да го реши прашањето на шампионот сезонава. А, пред самиот натпревар, на македонскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Виктор Давидовски имаше уште еден тест во пресрет на новата сезона во ТЦР Европа, откако минатиот месец возеше подготвителни сесии на Спа Франкоршамп, ...
сите 10 | | | веќе видена

Идејата е со синергија и делење на механичките платформи на овие две компании да се направат попрофитабилни модели во компактниот и сегментот на кросовер ...
сите 2 | | | веќе видена

Хрватската компанија за хиперавтомобили и погонски системи за електрични возила „Римац автомобили“ го претстави проектот за своето ново технолошки напредно ...
сите 7 | | | веќе видена

Продажбата на двата државни луксузни автомобили „Мерцедес мајбах“ доцни бидејќи сè уште не е направена нивна проценка, соопшти црногорската влада. Црногорската ...
сите 2 | | | веќе видена

next