Овие три одлични хечбек модели претставуваат најдоброто во спортскиот Ц-сегмент на возила со погон на предната оска. Јапонскиот Honda Civic со својата спортска ...
сите 17 | | | прочитана: 2248 | веќе видена

Тинејџерката Софија Флерш, возач во Формула 3 шампионатот, имала „ангел чувар на рамото“ за да го преживее страотниот инцидент на Макау ГП трката, во кој ...
сите 15 | | | прочитана: 717 | веќе видена

Постои верување дека електричните автомобили се добри само за лете. Студот го смалува капацитетот на батеријата, која што мора дополнително да дава енергија ...
сите 6 | | | прочитана: 551 | веќе видена

Шефот на Мерцедес, Тото Волф верува дека Макс Ферстапен еден ден ќе биде светски шампион во Формула 1, откако Холанѓанецот на последната трка имаше незгодна ...
сите 19 | | | прочитана: 545 | веќе видена

Михаел Шумахер пред пет години доживеа стравична несреќа на скијање и од тогаш за неговата здравствена состојба не се знае скоро ништо. Семејството ги крие ...
сите 9 | | | прочитана: 489 | веќе видена

Произведувачот на електрични автомобили, "Tesla", денес соопштил дека Робин Денхолм, главна финансиска директорка во австралискиот телекомуникациски оператор ...
сите 10 | | | прочитана: 453 | веќе видена

Возачот на Тојота, Јари-Мати Латвала триумфираше на последната трка од рели ВРЦ шампионатот, Австралиското рели, но по излетувањата на Тјери Нојвил и От Танак, ...
сите 2 | | | прочитана: 240 | веќе видена

Скандалозниот италијански мотоциклист Романо Фенати, само што најави дека ќе се врати на патеките по истекот на суспензијата, сега влезе во нови проблеми. ...
сите 5 | | | веќе видена

Самоуправувачките автомобили сосема е извесно дека ќе предизвикаат вистински земјотрес во некои индустрии и до темел ќе ги променат начините на кои луѓет ...
сите 2 | | | веќе видена

next