Луис Хамилтон во неделата стигна до својата четврта победа во низа и шеста оваа сезона без релативно голема мака на Француското ГП, по што изјави дека возачите ...
сите 70 | | | прочитана: 3651 | веќе видена

Македонската технолошка компанија „ВВ Класик Карс“, со помош на Фондот за иновации и технолошки развој, го разви ЗАС Г20, првиот макдонски електричен ...
сите 24 | | | прочитана: 1331 | веќе видена

Aston Martin во соработка со Red Bull успеа да создаде хиперавтомобил од кој застанува здивот. Оригиналниот назив на овој автомобил беше AM-RB 001, но подоцна ...
сите 15 | | | прочитана: 736 | веќе видена

Ford GT заврши со професионалното натпреварување на „24 Ле Ман“ овој месец, а Ford сега подготвува изненадување кога станува збор за серискиот модел. Новитетот ...
сите 21 | | | прочитана: 707 | веќе видена

На патот И-74 во американската држава Колорадо , се случи тешка несреќа кога камионет возеше во спротивна насока. Камионетот се движеше со брзина од околу 100 ...
сите 6 | | | прочитана: 493 | веќе видена

Сосема новиот мерцедес-бенц ГЛЕ пристигна на пазарот „вооружен“ со цела низа технологии и модерен дизајн на надворешноста и внатрешноста, но најпрвин треба да ...
сите 3 | | | прочитана: 225 | веќе видена

Конференцијата BMW #NEXTGen во Минхен беше местото за презентација на нов концептен модел кој би можел да стане претходник на сосема нов спортски автомобил. ...
сите 8 | | | прочитана: 223 | веќе видена

next