Авто Плус

Под организација на АКК Скопје, на ридската патека на Водно се одржа последната трка од државниот шампионат на Македонија во автомобилизам на ридски патеки. На ...
сите 46 | | | веќе видена

Светската премиера новиот X5 ја доживеа пред неколку месеци во Спартанбург, Јужна Каролина, европската во Париз пред еден месец, а вчера тој беше претставен и ...
сите 22 | | | веќе видена

Германскиот производител го одложи почетокот на продажбата за една година. Причината за одложувањето е дека компанијата за батерии на Daimler, која е одговорна ...
сите 3 | | | веќе видена

next