До крајот на 2018 година, Србија воопшто нема исполнето ниту една од 17-те препораки на Советот на Европа за борба против корупцијата (ГРЕКО), се наведува во ...
сите 10 | | | веќе видена

Одговорност е мисловна именка за ВМРО-ДПМНЕ. 11 години режимот на Никола Груевски контролираше се, ВМРО-ДПМНЕ создаде криминален систем со кој го штитеше ...
сите 26 | | | веќе видена

Очигледно дека раководство ВМРО-ДПМНЕ нема чесни и одговорни личности, во транс од лицемерие на прес конференција во белиот дворец зборува Ане Лашкоска, симбол ...
сите 29 | | | веќе видена

Над 500 училишта и градинки се затворени денеска во Малезија откако повеќе десетици луѓе биле хоспитализирани со симптоми слични како при вдишување отровни ...
сите 5 | | | веќе видена

За време на потпишувањето на санкциите против Иран, американскиот претседател Доналд Трамп се обрати до друг ајатолах, а не до оној против кого се воведени ...
сите 300 | | | веќе видена

„Петре Шилегов граѓаните го прогласија за градоначалник кој досега најмалку сработел, а како тргнало ќе го прогласат и за градоначалник кој најмногу украл. По ...
сите 20 | | | веќе видена

„Дека власта предводена од Зоран Заев, аболицираниот криминалец е класичен криминален картел, веќе нема дилеми. Исто така нема дилеми дека е целосно неспособна ...
сите 29 | | | веќе видена

„Безвластието и самоволието на локалните шерифи во Охрид е само слика и прилика од владеењето на Зоран Заев и СДСМ.Политичките, партиските и бизнис интересите ...
сите 27 | | | веќе видена

Државниот здравствен и санитарен инспекторат извршил вонреден инспекциски надзор во здравстените установи каде е породена и лекувана родилката од Охрид која ...
сите 53 | | | веќе видена

„Единствена Македонија го поздравува најновиот извештај на мониторинг комисијата на Парламентарното Собрание на Советот на Европа во кој се вели дека Бугарија ...
сите 24 | | | веќе видена

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска коментирајќи ја најавата на премиерот покрај премиерката функција одреден период да ја ...
сите 59 | | | веќе видена

Со 153 гласа „за“ унгарското Собрание го ратификува протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. На седницата присуствуваше и претседателот на ...
сите 63 | | | веќе видена

next