Агенцијата за супервизија на осигурувањето е пред блокада во работењето, бидејќи од денеска и формално oстана без првиот човек, Климе Попоски, кому му истече ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Косово ја демантира веста што претпладнево ја објави шефот на министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ дека ...
сите 26 | | | веќе видена

Документарниот филм „Медена земја“ освои две награди на Избор на критиката за документарци во САД на синоќешното доделување на признанијата во Њујорк.На ...
сите 23 | | | веќе видена

Процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО е во тек и без проблеми треба да се ратификува во Франција до крајот на ...
сите 171 | | | веќе видена

Бензинот Еуросупер БС-95 поскапува за денар, а Еуросупер БС-98, дизелот и екстра лесното масло за домаќинства за половина денар од ноќеска на полноќ, одлучи ...
сите 60 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон во рамките на одбележувањето на примирјето од 11 ноември, кое го означи крајот на Првата светска војна, ќе инаугурира ...
сите 13 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани порача дека останувањето во нуклеарниот договор со светските сили од 2015 година ќе и овозможи на земјата од следната година ...
сите 34 | | | веќе видена

Одлуката на Самитот на ЕУ за замрзнување на разговорите за проширувањето на Унијата, со што се одложи стартот на преговорите за членство со Северна Македонија ...
сите 541 | | | веќе видена

Сведок на обвинителството што работел како возач во Дурмо турс на релацијата Гостивар-Скопје, на денешното рочиште за автобуската несреќата кај Ласкарци, беше ...
сите 79 | | | веќе видена

Седум лица – мигранти, од кои шест од Сирија и еден од Ирак, вчера околу 09.00 часот се пронајдени од страна на полицијата во близина на угостителски објект на ...
сите 219 | | | веќе видена

next