Во рамки на Глобалниот форум за храна и земјоделство во Берлин, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска учествуваше на ...
сите 36 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев оцени дека кредитниот рејтинг ББ со позитивен изглед за Македонија од страна на агенцијата „Фич“ е потврда за ...
сите 36 | | | веќе видена

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се најде во една непријатна ситуација на Австралија опен.Според „Ле Фигаро“, тој бил задржан од обезбедувањето во моментот ...
сите 108 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска свика координативен состанок со претставници од повеќе ресори и институции, со цел координација, следење ...
сите 124 | | | веќе видена

„Би сакал на сите верници од православна вероисповед да им го честитам големиот празник Водици да посакам многу пред се здравје, успех, благосостојба за ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Зимбабве во целост е оневозможен пристапот до интернет, соопшти невладина организација за слобода на медиумите по повеќедневните судири помеѓу полицијата и ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Домот на културата „Иван Мазов-Климе“ од Кавадарци синоќа беше отворена изложба со слики од ликовниот уметник Владимир Темков. Изложбата се совпадна со ...
сите 36 | | | веќе видена

Кредитната агенција „Фич“ го потврди водењето на успешна фискална политика, посочувајќи ги реформите во системот на јавните финансии како пензиската реформа, ...
сите 36 | | | веќе видена

Медицинска комисија утврди дека поранешниот претседател на Перу, Алберто Фуџимири (80) е доволно здрав за да се врати на отслужување на затворската казна, на ...
сите 5 | | | веќе видена

next