Со акционен план и повеќе околности ќе им олеснеме на граѓаните, меѓу кои и на пензионерите поефикасно електронски да се пријавуват. Во тоа ќе помогне и ...
сите 87 | | | веќе видена

Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија Роберт Поповски, денеска оствари средба со претставникот на ...
сите 68 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Европската унија сака од некои од нејзините членки да ја преземе одбраната на надворешните граници за да го олесни ...
сите 105 | | | веќе видена

Советот на Општина Охрид на денешната седница едногласно го усвои делбениот биланс на Меѓуопштинското јавно претпријатие „Проаква“, преку издвојување и ...
сите 9 | | | веќе видена

Животната средина и климатски промени беа темите на презентациите што денеска се одржаа во ЕУ Инфоцентарот, како дел од активностите во првиот ден од ...
сите 47 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска, придружуван од заменик претседателката на Владата на Република Македонија, Радмила Шекеринска и повеќе свои соработници, се ...
сите 81 | | | веќе видена

И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во близина на Владата на Р.М. за нарушување на jавниот ред и мир, доколку имаат забелешка за ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери денес оствари средба Елизабета Трента, министерка за одбрана во Владата на Италијанската ...
сите 81 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување на Европската ...
сите 284 | | | веќе видена

Европската комесарка за дигитално општество Марија Габриел изјави дека за три до четири години очекува намалување на цените на роамингот за Западен Балкан, кој ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, денеска оствари работна средба со претставникот на ОБСЕ за слобода на медиуми, Харлем ...
сите 68 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Сојузна Република Германија, Хајко Мас, утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија на покана ...
сите 182 | | | веќе видена

next