Некогашниот најдобар светски тенисер, Русинот Марат Сафин, во финалето на „Австралија опен“ во 2002 година играл пијан, барем така тврди Австриецот Даниел ...
сите 29 | | | веќе видена

Красимир Балаков поднесе оставка на функцијата селектор на бугарската фудбалска репрезентација.Легендарниот Балаков ја следеше постапката на претседателот на ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск денеска рече дека најавата за запирање на турските воени операции во северна Сирија не значи вистински прекин на ...
сите 201 | | | веќе видена

Работни групи на партиите победнички на вонредните парламентарни избори во Косово, Движењето Самоопределување (ВВ) и Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежниот Европски регулаторен одбор за лекови денеска препорача вакцината против ебола на компанијата „Мерк & Ко“ да добие дозвола за пуштање во промет, со ...
сите 11 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази жалење дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со ...
сите 968 | | | веќе видена

Барселона и цела североисточна Каталонија се блокирани поради штрајкови и демонстрации организирани во знак на протест поради пресудата на каталонските ...
сите 450 | | | веќе видена

Турција ќе ја продолжи офанзивата во североисточниот дел на Сирија уште поинтензивно од претходно ако договорот со САД за петдневно примирје не биде реализиран ...
сите 201 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во текот на денот спроведува интензивни консултации на различни нивоа, имајќи ги предвид ...
сите 841 | | | веќе видена

Високи претставници на Европската Унија, загрижени поради засиленото влијание на Кина и на Русија на Балканот, ја обвинија Франција дека прави „историска ...
сите 968 | | | веќе видена

Лидерите на Европска Унија денеска го одобрија именувањето на Кристин Лагард за претседателка на Европска централна банка (ЕЦБ).Лагард, која е поранешна ...
сите 11 | | | веќе видена

next