Колинда Грабар-Китаровиќ денеска ќе ја претстави програмата со која и официјално ќе влезе во трката за втор претседателски мандат на Пантовчак.Почетокто на ...
сите 35 | | | веќе видена

Најроби е подготвен како домаќин на меѓународната конференција за население и развој (ICPD) каде се очекува да се интензивира напредокот на агендата за ...
сите 39 | | | веќе видена

„Мандатот на СДСМ и Зоран Заев помина, а 98% од проектите кои ги ветија во предизборната програма се нереализирани. Ништо од тоа што го ветија не ...
сите 76 | | | веќе видена

„Како одговорна партија, СДСМ во континуитет докажува дека вистински се грижи за сите граѓани преку реализација на мерки што обезбедуваат раст на платите во ...
сите 206 | | | веќе видена

Резултатите од речиси 99 отсто преброени гласови покажуваат дека социјалистите победија на вонредните парламентарни избори во Шпанија, соопшти синоќа шпанското ...
сите 81 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, не гледа ништо лошо во тоа што Кристијано Роналдо откако беше заменет на дербито со Милан, веднаш отиде во ...
сите 109 | | | веќе видена

next