Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери се сретна со Крис Соха, раководител на Службата на Комисијата за односи со странство ...
сите 18 | | | веќе видена

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, на изјавите за медиумите по свеченоста на која беше одбележена 97-та ...
сите 25 | | | веќе видена

Власта го клекна земјоделието на колена. Над 60 илјади тони јаболка во Преспа стојат во магацините неоткупени. Почнува новата сезона, а земјоделците не знаат ...
сите 19 | | | веќе видена

Професорката Билјана Ванковска смета дека не направила недолична корелација со масакарот кај Карпалак од 2001 година и автобуската несреќа кај село Ласкарци ...
сите 18 | | | веќе видена

Фондот за здравствено осигурување на Македонија донесе одлука за линеарно зголемување на квотите за дополнителни 12.000 денари за секоја здравствена установа – ...
сите 28 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што Минхенската конференција за безбедност ја доделува како признание за особен придонес за мирот и стабилност во светот и за ...
сите 136 | | | веќе видена

Данската Влада утре ќе го поднесе предлогот за ратификација на пристапниот Протокол за членство на Република Северна Македонија во НАТО до данското Собрание, и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шеесет и тригодишна жителка на Куманово исчезнала, а кумановската полиција презема мерки за нејзино пронаоѓање.Случајот во полиција вчера го пријавил нејзиниот ...
сите 48 | | | веќе видена

Поранешниот спикер на косовското Собрание и актуелен претседател на Националниот совет на владејачката Социјалдемократска иницијатива (Нисма), Јакуп Красниќи ...
сите 124 | | | веќе видена

Телефонски повик непосредно пред премиерата што го добила екипата на трикратно наградениот македонски документарец на престижниот фестивал „Санденс“ ги ...
сите 19 | | | веќе видена

next