Приватните компании во Њујорк во иднина ќе мора да бараат од вработените да се вакцинираат против коронавирусот, изјави денеска градоначалникот Бил де ...
сите 79 | | | веќе видена

Претставниците на помалите политички партии од владината коалиција очекуваат на вечерашната средба со премиерот Зоран Заев да чујат кои се владините приоритети ...
сите 662 | | | веќе видена

Поради непочитување на мерките, првиот отказ во Хрватска го доби наставник во Техничкото училиште во Бјеловар.Не дошол на работа од средината на минатиот ...
сите 6 | | | веќе видена

Јован Деспотовски еден од тројцата кандидати за лидер на СДСМ, ги покани другите двајца Димитар Ковачевски и Фросина Ременски заеднички да организираат ...
сите 419 | | | веќе видена

Група жители на Ново Маало велат дека денешниот протест на активистите од „Зелен хуман град“ и „Шанса за Центар“ не бил поддржан ниту од самите нивни членови. ...
сите 92 | | | веќе видена

Јавното обвинителство да го открие злосторничкото здружување и да ја поправи грешката направена со планот за уредување на просторот спроти Холидеј ин, побараа ...
сите 92 | | | веќе видена

Проекциите на Народната банка, коишто се многу блиску до проекциите на меѓународните финансиски институции, упатуваат на натамошно постепено закрепнување на ...
сите 79 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги информира сите земјоделци дека е во тек аплицирањето за дополнителни директни плаќања ...
сите 12 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата.Средбата со ...
сите 662 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се приведени двајца Американци кои се однесувале агресивно и уништиле дел од инвентар од угостителски ...
сите 252 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби денес се сретна и со амбасадорот на Република Словенија, г. Милан ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерката за култура, Ирена Стефоска, денеска ја реализира најавената посета на Општина Охрид и средбата со градоначалникот, Кирил Пецаков.На работната ...
сите 24 | | | веќе видена

Предизвикал тешка сообраќајна незгода и не укажал помош, поведена истрага против еден скопјанец, соопштија попладнево од Јавното обвинителство на Република ...
сите 17 | | | веќе видена

next