Поранешниот српски претседател, сега лидер на опозициската Социјалдемократската партија (СДС) Борис Тадиќ убеден е дека за време на префрлањето на поранешниот ...
сите 93 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата, задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, д-р Кочо Анѓушев, министерот за финансии, д-р Драган ...
сите 50 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека САД ќе останат покрај Саудиска Арабија и покрај тоа што е „многу веројатно“ дека принцот Мохамед бин ...
сите 160 | | | веќе видена

Скијачкиот центар Банско влегува во историјата, како прв каде веќе нема да се употребуваат пластични производи за еднократна употреба, соопшти денеска ...
сите 14 | | | веќе видена

Владата на денешната владина седница донесе негативно мислење за предлог-законот за амнестија за настаните од 27 април.„На оваа своја седница Владата донесе ...
сите 88 | | | веќе видена

На денешната седница Владата на РМ ги зголеми средствата за поддршка на трошоците за купување печки на пелети во домаќинствата од 14.000.000, на 21.000.000 ...
сите 55 | | | веќе видена

Челзи е подготвен да го продолжи договорот со играчот од средниот ред, Н’Голо Канте, објави „Скај Спортс“.Сегашниот договор на „сините“ со 27-годишниот ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот на турската Партија на национално движење Девлет Бахчели ги спореди саудиските власти со понашениот водач на Ал Каеда – Осама бин Ладен и оцени ...
сите 168 | | | веќе видена

next