Во Австралија се собрани околу 125.000 австралиски долари за бездомникот Мајкл Роџерс, кој и помогна на полицијата во Мелбурн за време на терористичкиот напад ...
сите 58 | | | веќе видена

Лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа, по денешната седница на партиското Претседателство, изјави дека ЛДК не ја исклучува можноста од ...
сите 59 | | | веќе видена

Полицијата влезе во станот на Никола Груевски, меѓутоа експремиерот не беше пронајден таму.Ова беше втор обид на полицијата да го пронајде Груевски во неговиот ...
сите 239 | | | веќе видена

Здружението „Калифорниски професионални пожарникари“ денеска реагираше на пишувањето на американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер, кој вели дека за ...
сите 193 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти изјави денеска дека Србија не ги мрази само Албанците затоа што се Албанци, „туку и другите зашто не се ...
сите 6 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија во попладневниот дел од денешната работа по дневниот ред на 65. седница едногласно со 55 гласови „за“ го донесе Законот за ...
сите 35 | | | веќе видена

Палестински медицински претставници соопштија дека во израелските воздушни напади во северниот дел на Појасот Газа се убиени две, а ранети три лица.За сега не ...
сите 87 | | | веќе видена

Светиот архиерејски Собор на Српската православна црква (СПЦ) соопшти дека одлуката на Цариградската патријаршија за автокефалност на украинската црква е ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Баерн Минхен, Ули Хенес, најавил целосна реконструкција во летниот преоден рок во 2019 година. Баерн од почетокот на сезоната игра во многу ...
сите 47 | | | веќе видена

Исламисткичкото движење Хамас презеде одговорност за денешниот ракетен напад од Газа против Израел.Хамас соопшти дека ракетниот напад бил одговор на смртта на ...
сите 87 | | | веќе видена

next