Работнички од Непал му избегале на газдата од Охрид, случајот пријавен во полиција

3 копии

Полицијата вчера привела 19-годишна скопјанка кај кого била пронајдена дрога. „Вчера во 22.40 часот во Скопје, на подрачјето на Центар, полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Скопјанец со повреди од остар предмет ноќеска бил однесен во охридската болница, а пред полицијата тврдел дека самиот се повредил. „На 28.4.2024 година во ...
| | веќе видена | слични

Седумдесет и двегодишна кумановка во полиција пријавила дека била измамена за 6.000 денари при набавка на дрва за огрев, информираше денеска СВР Куманово. ...
| | веќе видена | слични

На 27.04.2024 во 23.40 часот во СВР Скопје, А.Н.(39) од Скопје пријавила дека на 07.04.2024 околу 21.20 часот на подрачјето на општина Аеродром во Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на Северна Македонија не би сакале да ги стават во опасност односите со Грција, вели министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Герапетритис ...
сите 442 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, зборуваше за атентатот на словачкиот премиер Роберт Фицo и посочи еден детаљ што го смета за впечатлив. “Знаете ли ...
сите 459 | | | веќе видена

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 390 | | | веќе видена

„Се гордеам со мојата Македонија ,што на најдемократски и најмасовен начин избра прва дама,жена за претседател на државата.Тоа е професорката Гордана ...
сите 235 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 167 | | | веќе видена

Илјадници активисти се собраа синоќа во центарот на Тел Авив барајќи предвремени избори и итен договор за ослободување на израелските заложници во Појасот ...
сите 340 | | | веќе видена

Албанците ќе имаат шест министри во идната влада која ќе се формира на почетокот на јуни, изјави еден од лидерите на коалицијата Вреди, Арбен Таравари, во ...
сите 255 | | | веќе видена

Седум лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа која ноќта во саботата се случи на улица „Водњанска“, пред влезот на Клиничкиот центар. Од Мунистеството ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работнички од Непал му избегале на газдата од Охрид, случајот пријавен во полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: