Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 124 | | | веќе видена

Министерoт во Владата на Република Македонија задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми заедно со пратеникот во Европскиот Парламент, Кнут Флекенштајн денеска ги ...
сите 61 | | | веќе видена

Многу скоро граѓаните ќе решат за патот на нивната иднина и нивните идни односи со Европската унија. Има многу емоции во оваа одлука и разбираме дека одлуката ...
сите 143 | | | веќе видена

Дојде време да најдеме решение за европската главоболка со миграцијата, изјави денеска претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, порачувајќи им притоа на ...
сите 38 | | | веќе видена

Караванот на „Кризниот штаб против референдумот“ вчера во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира“ одржа повеќе средби и собири во општините Ранковце, Младо ...
сите 24 | | | веќе видена

Денес претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои што се тука по ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија.На ...
сите 215 | | | веќе видена

Во организација на движењето против хендикеп „Полио Плус“, денеска во просториите на прилепското средно економско училиште „Кузман Јосифоски-Питу“ во Прилеп, ...
сите 56 | | | веќе видена

Царината на Србија, во соработка со македонски царински службеници, во белградското речно пристаниште заплени 53 тони нафта.Српската Царинска управа информира ...
сите 27 | | | веќе видена

Претставници на Советот за заштита на човековите права и слободи на Косово (КМДЛЊ) се сретнаа денеска со директорот на косовската полиција Рашит Ќаљај, со цел ...
сите 9 | | | веќе видена

next