Изградбата на гасоводот „Турски поток“ во Србија ќе биде завршена до крајот на 2019 година, изјави шефот на руски енергетски гигант „Газпром” Алексеј Милер.– ...
сите 12 | | | веќе видена

Професорот Јове Кекеновски поднесе иницијатива за оценка на уставноста на Законот за употреба на јазиците. Според него, власта каубојски и дрско го донела ...
сите 308 | | | веќе видена

Од партијата Единствена Македонија со писмено соопштение велат дека паднале маските, на како што велат, марионетската власт во Скопје.„Со писмото на ...
сите 71 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика присуствуваше на настанот за промоција на книгата „Размислувања за социјалните иновации“, посветена на социјалните ...
сите 27 | | | веќе видена

Играчите на Манчестер Јунајтед сакаат сегашниот тренер Оле Гунар Солскјер да остане во тимот и следната сезона.Пред доаѓањето во Јунајтед, Солскјер работеше во ...
сите 64 | | | веќе видена

next