Крилото на Бостон селтикс, Гордон Хејворд, нема среќа со повредите откако стана член на „келтите“.Хејворд на првиот меч како кошаркар на Селтикс во 2017 ...
сите 21 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска изјави дека е откриено ново нафтено поле на југот на земјата, со околу 50 милиони барели сирова нафта.Со ова, ...
сите 48 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ кажа дека се договорени многу важни работи со Северна Македонија и Албанија кои значително ќе го подобрат ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата во заминување се обидува на криминален начин да испумпа пари од државата. Владата упорно молчи за деталите од договорот со фирмата „САРХЕМС“, со кој ...
сите 208 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи на „Фејсбук“ објави дека одбил да присуствува на самитот во Охрид, наведувајќи дека Косово не сака да ја замени својата ...
сите 737 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, објави дека Белата куќа утре ќе обелодени транскрипт од вториот разговор со претседателот на Украина, Володомир ...
сите 79 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев заедно со неговиот албански колега Еди Рама и српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа во Охрид ја утврдија декларацијата со листа на ...
сите 270 | | | веќе видена

Најтешкиот дел овие две години беше да се направат многу компромиси, но цврсто да гледаме во иднината. За многу скоро време Северна Македонија ќе биде 30-та ...
сите 73 | | | веќе видена

next