Албанскиот премиер Еди Рама, од собраниската говорница, денеска ја обвини опозицијата дека прави „дволичен напор да го заштити Националниот театар“.Рама притоа ...
сите 64 | | | веќе видена

На денешното одбележување на Светскиот ден за подигнување на свеста за растот кај децата беше побарано Владата да одвои поголеми средства, со цел да се зголеми ...
сите 12 | | | веќе видена

Општина Аеродром оваа година ја одбележа Европската недела на мобилност заедно со децата од градинките „Буба Мара“ и „Срничка“.Настанот, како што соопштија од ...
сите 82 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески вели дека прави напори да не се реализира најавеното укинување од 1 октомври на меѓународната железничка ...
сите 38 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов изјави дека за вчерашниот случај со евакуираните жители од ТЦ „Скопјанка“, за жал Градот нема многу законски надлежности ...
сите 28 | | | веќе видена

Осум филма се во натпреварувачката селекција на 3. Меѓународен фестивал на дебитантски филм „Киненова“, кој под мотото „Првиот никогаш не се заборава“ ќе се ...
сите 19 | | | веќе видена

Општина Крива Паланка го распиша конкурсот за доделување на наградите „8 Октомври“, „Почесен граѓанин на Крива Паланка“ и „Признание за особени постигнувања и ...
сите 23 | | | веќе видена

Над 200 ученици, професори, членови на велосипедски клубови и голем број граѓани денеска се вклучија во велосипедско дефиле низ Кочани, за да го одбележат ...
сите 12 | | | веќе видена

Текстилниот кластер денеска ја поздрави мерката за замзрнување на придонесите за текстилните и кожарските работници, а за сметка на тоа да им ги зголемат ...
сите 16 | | | веќе видена

next