Централниот одбор на СДСМ донесе одлука да се изберат пет потпретседатели на партијата и тоа Мила Царовска, актуелен министер за труд и социјална политика, ...
сите 111 | | | веќе видена

Судот во Москва денеска го одби барањето на директорот на затворот во кој опозицискиот лидер Александар Навални отслужува казна од 30 дена, за продолжување на ...
сите 26 | | | веќе видена

Секој што се огрешил од законот треба да одговара. Горди сме дека како извршна власт овозможивме услови независниот правосуден систем да работи и да го врати ...
сите 125 | | | веќе видена

Словенечкиот премиер Марјан Шарец изјави денеска дека ќе се заложи за изградба на вториот блок во нуклеарната електрана „Кршко“, за во иднина Словенија да има ...
сите 47 | | | веќе видена

Тетовската полиција приведе две лица од Дебар откако во возилото со кое се превезувале се откриени 20-тина килограми марихуана.– Попладнево, околу 17 часот, на ...
сите 249 | | | веќе видена

Почитуван вицепремиер за евроинтеграции, со целиот ваш медиумски ентузијазам да зборувате за случајот „Рекет“ или Евроинтеграција, случајот за кој вие сте ...
сите 96 | | | веќе видена

Кривичен совет од тројца судии ѝ ја одбил жалбата на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за определениот 30-дневен притвор, потврдија од скопскиот ...
сите 501 | | | веќе видена

Пожарите во Амазонија се предизвикани од сточари и дрвосечачи кои сакаат да ја искористат земјата, тврдат неколку организации за заштита на животната средина и ...
сите 90 | | | веќе видена

Знам дека станавте премиер пред само неколку недели, но дека односот на нашите земји е многу важен за вас, рече францускиот претседател Емануел Макрон во ...
сите 57 | | | веќе видена

next