Американски воени авиони денеска со прелет над Скопје го поздравија членството на Македонија во НАТО. Прелетот долж течението на Вардар во Скопје, се случи ...
сите 16 | | | веќе видена

Од понеделник 1 јуни 2020 година започнува летното сметање на работното време на сите јавни површини наменети за паркирање со кои стопанисува јавното ...
сите 34 | | | веќе видена

Константните реформи и опипливите резултати на Република Северна Македонија ќе придонесат во напредокот на земјата. Европската Унија наскоро ќе ја презентира ...
сите 37 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ссопшти дека до Основното јавно обвинителство доставил соодветен поднесок во врска со случајот за кој вчера соопшти – ...
сите 23 | | | веќе видена

Социјалните мрежи Фејсбук и Јутјуб и пребарувачот Гугл воведоа строга цензура наместо слободен проток на информации и ги дисквалификуваат „непожелните масовни ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и Агeнцијата за вработување информираат дека е извршена исплата на младински додаток за месец април. На личните ...
сите 78 | | | веќе видена

По објавата на фотографиите од скопски кафеани каде наместо почитување на препораките, се правеле забави без одржување дистанца, без маски и со групирање, ...
сите 47 | | | веќе видена

„Вчера јавно упативме прашања до Нина Ангеловска, СДСМ и Стефан Богоев, а одговор добивме само паушално соопштение од општината каде што се правдаа дека не ги ...
сите 14 | | | веќе видена

„Новото нормално за Заев е што неговиот директор Ден Дончев се стекнал со 130 илјади долари на лична сметка од аферата „Муртиногејт“.Криминалната афера ...
сите 36 | | | веќе видена

На јавната расправа, што трет ден се одржува во Апелацискиот суд за жалбите по пресудата за случајот „27 април”, Вишото јавно обвинителство со повеќе ...
сите 20 | | | веќе видена

„Новото нормално за Заев и Владата на Спасовски е што денес имаме дури 58 новозаразени, и неколку починати.Ова е крајно сериозна и алараматна информација која ...
сите 401 | | | веќе видена

Дали вториот бран на пандемијата ќе доведе до крај на човештвото? Не верувам во тоа. Во секој случај треба да бидеме внимателни, посебно кога оваа пандемија ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Пандемијата на Ковид-19 веќе имаше длабоко влијание врз образованието и ќе ги влоши веќе постоечките проблеми и нееднаквости во образованието во регионот. ...
сите 76 | | | веќе видена

next