Според податоците на Универзитетската клиника за гинекологија и акушертво, годинава е забележан намален процент на смртност на предвреме родените ...
сите 36 | | | веќе видена

Се добива впечаток дека Западот не ги научи лекциите од „украинската трагедија“, па постојат упорни обиди Балканот да се претвори во уште едно воено упориште ...
сите 37 | | | веќе видена

За железничка инфраструктура со буџетот за следната година се планира да бидат потрошени 3,4 милијарди денари, како и да се реализираат за 80 проценти повеќе ...
сите 200 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Виолета Ковачевиќ од ВМРО-ДПМНЕ.„Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ ги потценува ...
сите 168 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 245 | | | веќе видена

Косовската полиција уапси двајца службеници во Министерството за здравство на Косово, кои се осмничени дека го оштетиле државниот буџет за над 1,3 милиони ...
сите 8 | | | веќе видена

Пред Инспекторатот на Град Скопје денеска се одржа протест под мотото „Време е за чист воздух“.На протестот учесниците носат транспаренти на кои пишува: ...
сите 76 | | | веќе видена

Гласот на Елвис Присли одекна синоќа во Белата куќа, кога за време на церемонија на врачување на „Медалот на слободата“ беше пуштена неговата песната „How ...
сите 108 | | | веќе видена

Пратеникот Влатко Ѓорчев како шеф на македонската делегација во ПС на ОБСЕ оствари билатерална средба со Игнасио Косидо, пратеник во шпанскиот парламент и член ...
сите 32 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета се надева дека Белград и Приштина ќе постигнат договор на „добар и одржлив начин“, кој би придионел за зајакнување на ...
сите 48 | | | веќе видена

Нема ден да помине без скандал на Владата на СДСМ. На повидок е нов скандал кој Владата експресно сакаше да го заташка, каде што медиумите отворија сомнеж, ...
сите 18 | | | веќе видена

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 400 | | | веќе видена

next