Српскиот НБА кошаркара Бобан Марјановиќ, заедно со Киану Ривс, се појавува во улога на платен убиец во ударната сцена на третото продолжение на акцискиот ...
сите 24 | | | веќе видена

Силни експлозии одекнаа минатата ноќ во реонот на сирискиот главен град Дамаск, но засега нема информации за евентуални жртви или предизвикани материјални ...
сите 23 | | | веќе видена

Охрид во сабота, на 1-ви јуни ќе биде домаќин на првиот Национален Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019, кој ќе се одржи според турнирскиот систем на Македонската ...
сите 8 | | | веќе видена

Турција ги обвини сириските владини сили за кршење на договорот за прекин на огнот во реонот на градот Идлиб, што беше постигнат меѓу Анкара и Москва.Русија во ...
сите 25 | | | веќе видена

Пет компании треба да добијат одобрение од Царинската управа за овластен економски оператор. Барањата, како што велат од Царината за МИА, се во обработка и ...
сите 30 | | | веќе видена

Здрава алтернатива на типична италијанска брускета. Заменете го лебот со парчиња зукини и сè друго останува исто! Лесно, брзо и здраво!Состојки:Зукини тиквички ...
сите 7 | | | веќе видена

next