„Пред само 6 дена се случи кобна сообраќајна несреќа во која 15 невини луѓе го загубија несреќно животот, а уште толку се повредени и се наоѓаат на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од денеска средните училишта на Град Скопје ги отвораат вратите за универзитетите за презентација и промоција на нивните студиски програми пред средношколците. ...
сите 11 | | | веќе видена

На барање на публиката, Македонската филхармонија уште еднаш ќе го изведе концертот за деца и за возрасни – „Со Дизни низ светот“!На 23 февруари (сабота) со ...
сите 15 | | | веќе видена

Александар Стојкоски од Прилеп е победник на зимската стрмна трка Чупино вертикал, што се одржа на падините на планината Плачковица, а чиј организатор е ...
сите 3 | | | веќе видена

Земјите кои сакаат да ја спасат Сирија треба да имаат предвид дека ќе имаат работа со нејзиниот претседател Башар ал Асад, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј ...
сите 18 | | | веќе видена

По постигнатиот успех на документарниот филм „Медена земја“ на фестивалот „Санденс“, каде освои три награди, првата затворена домашна проекција ќе биде на 12 и ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска оствари средба со членови на Комисијата за надворешна политика на Сенатот на Соединетите Американски ...
сите 20 | | | веќе видена

Има пари за купување резерви на нафта и нафтени деривати. Според она што го има како средства на сметката на Дирекцијата за складирање, апсолутно сме најдобри ...
сите 32 | | | веќе видена

Филмот „Благодарение на Бога” на францускиот режисер Франсоа Озон, кој беше награден со Сребрена мечка на последното Берлинале, се соочува со можна забрана за ...
сите 5 | | | веќе видена

Грција е земја-членка на Европската унија и партиципира преку Европската комисија во целата поддршка за дигитализација на Северна Македонија, порача денеска ...
сите 32 | | | веќе видена

Нови поголеми добивки за сите играчи„Sport Life“ стартуваше со нов „Екстра бонус“ со кој играчите имаат можност за дополнителна заработка на своите тикети. ...
сите 22 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 76 | | | веќе видена

Со промоција на работата на Деловно техничкиот акцелератор УКИМ во просториите на Инофеит на кампусот технички факултети во Скопје денеска стартуваше ...
сите 32 | | | веќе видена

next