Токму ВМРО-ДПМНЕ беше партијата во чие владеење се дозволи илегалните градби во заштитениот појас на Охрид и охридскиот регион да бидат легализирани и тоа за ...
сите 48 | | | веќе видена

Населението на Германија минатата година достигна рекордни 83 милиони жители, во голема мера поради мигрантите од кои повеќето доаѓаат од Источна Европа, ...
сите 23 | | | веќе видена

Филипинската Влада објави детали од законот што го потпиша претседателот Родриго Дутерте, со кој ќе се казнува широк спектар сексуално вознемирување.Со законот ...
сите 3 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција како шпекулации ги оцени одредени написи во дел од медиумите за наводно проширување ...
сите 231 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ сеуште не може да се помири со фактот дека оваа Влада предводена од СДСМ вистински се грижи за земјоделците. Времето на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане ...
сите 39 | | | веќе видена

Северна Кореја денеска најави дека би можела да ја прекине својата 20-месечна суспензија за нуклеарни и ракетни проби заради американско-јужнокорејските воени ...
сите 12 | | | веќе видена

Голема драма се одигра во пазувите на Селечка Планина над Прилеп кога денеска со хеликоптер на МВР е извлечена 15-годишна девојка и е префрлена во прилепската ...
сите 34 | | | веќе видена

Од симболот на криминалот и корупцијата, од белиот дворец, преку Христијан Мицкоски се јави гласот на Никола Груевски, вистинскиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 221 | | | веќе видена

На прес-конференцијата во СЈО поладнево обвинителката Ленче Ристоска, во придружба на сите обвинители (без тројцата отсутни Фатиме Фетаи, Стевчо Донев и Бурим ...
сите 223 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 48 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска изрази подготвеност за враќање кон дијалогот со Белград, но под услов во него да се разговара само за аранжмани во ...
сите 232 | | | веќе видена

next