Сите сме качени на кајчето и треба да извесламе колку што може побрзо до ЕУ. Брзината во веслањето зависи од двете весла, десното и левото весло, оние што ...
сите 146 | | | веќе видена

Еврокомесарот Јоханес Хан пред граѓаните на Штип на денешнава дебата која е дел од караванот на ЕУ порача дека е оптимист оти референдумот на 30-ти септември ...
сите 156 | | | веќе видена

Наскоро може да биде донесена одлука за воведување нови американски царини за кинески стоки во вредност од 200 милијарди долари, изјави денеска економскиот ...
сите 66 | | | веќе видена

Македонското интегрирање во евроатлантските структури ќе придонесе за стабилност, просперитет и отвореност на целиот регион, порача претседателот на Република ...
сите 81 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел планира да го разреши директорот на федералната безбедносна служба БФВ, Ханс Георг Мазен, поради неговите наводни врски и ...
сите 42 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета денеска на средба со папата Франциско во Ватикан му искажа „огромна благодарност“ за извонредниот придонес на Светата Столица ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерка за одбрана на Република Италија Елизабета Трента и италијанскиот амбасадор ...
сите 163 | | | веќе видена

Со акционен план и повеќе околности ќе им олеснеме на граѓаните, меѓу кои и на пензионерите поефикасно електронски да се пријавуват. Во тоа ќе помогне и ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во Владата на Република Македонија Роберт Поповски, денеска оствари средба со претставникот на ...
сите 68 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Европската унија сака од некои од нејзините членки да ја преземе одбраната на надворешните граници за да го олесни ...
сите 63 | | | веќе видена

Советот на Општина Охрид на денешната седница едногласно го усвои делбениот биланс на Меѓуопштинското јавно претпријатие „Проаква“, преку издвојување и ...
сите 12 | | | веќе видена

next