Движењето БЕСА денеска информираше за активностите во текот на овие денови од кампањата во врска со референдумот и впечатоците од средбите со граѓаните.„Од ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со новоименуваната амбасадорка на Австралија во Република Македонија, ...
сите 64 | | | веќе видена

Претставниците на власта и невладиниот сектор денеска повторно дебатираа за изградбата на гасоводот на Водно. Според експертите, проектот долгорочно ќе има ...
сите 22 | | | веќе видена

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, се сретна со градоначалничката на Битола, Наташа Петровска. „Приоритет на Владата и локалната власт е економскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Италијанските власти денеска соопштија дека заболувањето на 400 лица од Легионерска болест било предизвикано од инфицирани цистерни за разладување вода.Досега ...
сите 27 | | | веќе видена

Претставници на Здружението на новинарите на Македонија, претседателот Насер Селмани и директорот Драган Секуловски, во Скопје се сретнаа со високиот ...
сите 49 | | | веќе видена

За ученици и професори од СУГС „Раде Јовчевски Корчагин“ денеска се одржа промоција на одржлива туристичка тура до Матка – со автобус, изнајмување велосипед, ...
сите 99 | | | веќе видена

Претендираме да ги убедиме и Панос Каменос и неговите пратеници за корисноста на Договорот од Преспа и верувам дека ќе го постигнеме тоа, а грчкиот Парламент ...
сите 151 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 139 | | | веќе видена

Лидерот на косовското опозициско Движење Самоопределување (ВВ), Албин Курти денеска ги повика граѓаните на Косово, политичките партии и граѓанските организации ...
сите 181 | | | веќе видена

next