Обединетите нации, Европската унија и Русија ги повикаа Палестинците и Израелците да ја запрат брзата ескалација на насилства во Газа во последните 24 часа.– ...
сите 83 | | | веќе видена

Северна Кореја поседува најмалку 13 тајни бази со балистички ракети, способни да носат нуклеарно оружје, се наведува во вчера објавениот извештај на ...
сите 43 | | | веќе видена

Бројот на загинати во пожарот во северна Калифорнија се зголеми на 42 лица, со што стана најсмртоносниот во историјата на Калифорнија, изјави вчера шерифот на ...
сите 139 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и актуелен пратеник од редовите на владејачката Партија на правда и развој Ахмет Демирџан во турскиот Парламент поднесе ...
сите 10 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување Албин Курти му порача на претседателот на Косово Хашим Тачи дека со неговиот руски колега Владимир Путин може да договара ...
сите 91 | | | веќе видена

Европската комисија денеска ќе ги претстави извештаите за напредокот на Бугарија и Романија според Механизмот за верификација и соработка.Веднаш по приемот во ...
сите 22 | | | веќе видена

Предлог-буџетот за 2019 година што ќе тежи 3,7 милијарди евра предвидува пари за повисоки плати во администрацијата, здравството, образованието и одбраната, ...
сите 250 | | | веќе видена

next