Самостојна разузнавачка служба и нецелосно самостојна внатрешна служба во состав на Министерството за внатрешни работи, две одделни национални служби, едната ...
сите 18 | | | веќе видена

На лиценцираните такси автомобили задолжително ќе се поставуваат жолти табли со што граѓаните ќе ги разликуваат од нелегалните превозници и сите ќе бидат ...
сите 137 | | | веќе видена

Турските власти запленија 31 килограм и 165 грама кокаин при четири акции спроведени на аеродромот Ататурк во Истанбул.Кокаинот бил транспортиран од граѓани на ...
сите 54 | | | веќе видена

Јужнокорејскиот министер за надворешни работи Канг Кјунг-ва денеска изјави дека американски функционери го информирале Сеул дека Северна Кореја ги откажала ...
сите 41 | | | веќе видена

Романските власти денеска побараа од Сенатот да го укине имунитетот на претседателот на таа институција Калин Попеску Таричану, со цел да биде овозможена ...
сите 6 | | | веќе видена

Предлогот за одземање на мандатот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, утре е на дневен ред на пленарна седница во Собранието.Вчера со пет гласа „за“, ...
сите 392 | | | веќе видена

Лицата со хендикеп бараат образование кое не е ограничено, специјализирано и кое нуди еднаков квалитет како и за останатите граѓани без хендикеп и да се земе ...
сите 39 | | | веќе видена

Претседателот на Шпанската фудбалска федерација, Луис Рубиалес, истакна дека натпревари од Ла Лига нема да се одржат во САД.Оваа идеја е промовирана од ...
сите 4 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес-конференција во која изрази сочувство до семејството Меџити за губење на нивната ќерка и ги ...
сите 39 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, и министерската за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска ги посетија семејствата кои се ...
сите 39 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска се сретна со британската амбасадорка во Македонија Рејчел Галовеј, при што ја информирал за ...
сите 11 | | | веќе видена

next