Министерот за надворешни работи на Германија Хајко Мас изјави дека Берлин е скептичен во врска со идејата за корекција на границите, изнесена во преговорите ...
сите 159 | | | веќе видена

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис беше импресиониран од амбиентот што го создадоа навивачите на Црвена ѕвезда на синоќешниот дуел со Наполи во ...
сите 37 | | | веќе видена

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач е воздржан пред вечерашниот натпревар со Бенфика во Лигата на шампионите.– Бенфика е рекордер во својата земја по бројот ...
сите 37 | | | веќе видена

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне е задоволен од начин на кој неговите избраници резултатски се вратија на средбата со Монако во Лигата на ...
сите 14 | | | веќе видена

Голманот на Вардар Дејан Милосављев по триумфот над Стеауа (27:21), рече дека очекува нивото на играта на „црвено-црните“ да оди во нагорна линија.– Секој меч ...
сите 121 | | | веќе видена

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот исход со Црвена ѕвезда во првата рунда од Лигата на шампионите. Тој по синоќешниот дуел на ...
сите 87 | | | веќе видена

next