Спортскиот директор на Манчестер Сити, Чики Бегиристајн остварил средба со агентот на фудбалерот на Бенфика, Жоао Феликс – Жорже Мендеш оваа недела во ...
сите 45 | | | веќе видена

Вулканот Агунг на индонезискиот туристички остров Бали утрово еруптира, исфрлајќи пепел во висина од два километра.Се уште нема податоци за евентуални човечки ...
сите 12 | | | веќе видена

Одѕивот на гласачите до 10 часот, според информациите на набљудувачите на МОСТ, изнесува 6,6 проценти, а неправилности се забележани во Студеничани и селото ...
сите 148 | | | веќе видена

Суданските безбедносни служби во домот на поранешниот претседател на Судан, Омар ал Башир, кој е под истрага за перење пари, пронашле големо количество на ...
сите 18 | | | веќе видена

next