Тренерот на Пари Сен Жермен не е загрижен од слабата форма на тимот, кој во последните две средби во Лига 1 прво одигра 2:2 против Стразбур со доцен гол, а ...
сите 50 | | | веќе видена

Парламентот на Холандија го изгласа барањето на група пратеници за враќање на визите со Албанија, поради „зголемениот албански криминал“ во оваа земја.– Оваа ...
сите 71 | | | веќе видена

По стапките на Никола Груевски тргна и Сиљановска, велат од СДСМ.“Гордана Сиљановска денеска побегна од новинарите, побегна од граѓаните, од јавноста. Што ...
сите 81 | | | веќе видена

На денешната седница на Владата донесена е одлука за прогласување епидемија на мали сипаници на цела територија на Република Северна Македонија.– Согласно ...
сите 40 | | | веќе видена

Партијата Правда и развој, на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган поднесе жалба со која бара да се поништат и повторно да се одржат општинските избори во ...
сите 36 | | | веќе видена

Иранските пратеници со големо мнозинство денеска го усвоија предлог законот со кој американските сили на Блиски Исток се прогласени за терористи.Од 207 ...
сите 41 | | | веќе видена

Учениците Давид Трајкоски и Бојан Седлоски од Средното крушевско училиште „Наум Наумовски Борче“ на меѓународниот натпревар за гастрономија во Хрватска освоија ...
сите 5 | | | веќе видена

Повторувачките движења, несреќите предизвикани на работа во возила, како и поместувањето на тешки товари се најголемите ризици со кои се соочуваат вработените ...
сите 5 | | | веќе видена

Данската полиција денеска забрани и втор антимуслимански протест во длеот на Копенхаген, во кој ќивеат голем дел имигранти, а со цел да се избегнат евентуални ...
сите 15 | | | веќе видена

Легендата на Баерн Минхен, Оливер Кан се враќа во клубот во почетокот на следната година, потврди претседателот Ули Хенес.– Ние се наоѓаме во многу конкретни ...
сите 10 | | | веќе видена

next